okey oyna

iPhone’da Gizli Klasör Nasıl Oluşturulur?

iPhone Gizli Klasör

iPhone‘u veya iPad‘i daha güvenli hale getirmenin yolu gizli klasörden geçiyor. Bu makalede gizli klasör oluşturmanın yolu adım adım anlatılıyor. 3 adımda gizli klasör oluşturmayı öğreneceksiniz. Neredeyse her iOS kullanıcısının zorlandığı gizli klasör oluşturmanın püf noktalarını anlatacağım.

Herkesin saklamak istediği şeyler vardır. iPhone ve iPad’lerinize ekstra efor sarf etmeden kolaylıkla gizli belgelerinizi saklayabilirsiniz. iPhone veya iPad’iniz üçüncü kişilerin eline geçmesi halinde veya istemediğiniz kişilerin gizli bilgilerinize ulaşmasını engelleyebilirsiniz.

İşte adım adım gizli klasör oluşturma;

Gizli Kısayol Oluşturma

Öncelikle Apple marka akıllı telefonunuz ya da tabletinizin arka ekranını laviva, gri ya da beyaz yapmanız gerekiyor (benim tercihim beyaz). Ayrıca bu duvar kağıtlarının sadece uygulama kısa yollarını ve klasörlerin bulunduğu ekranda olması yeterlidir. Yani kilit ekranı için istediğiniz resmi koyabilirsiniz. Ardından saydamlığı arttırmamız lazım. (beyaz duvar kağıdı seçen kullanıcılar şeffaflığı devre dışı bırakmanız lazım) Bunu yapmak için önce ayarlara, ayarların içinden genele, oradan da erişilebilirlikten ‘saydamlığı azalt’ ı bulunuz. Üçüncü adımda görünmez bir simge oluşturacağız.

Gizli Simge Oluşturma

Ardından App Store‘dan App Icons Free uygulamasını iPhone ya da iPad’ e indiriyoruz. Uygulamayı açıyoruz. Sonra simge oluştur seçeneğine tıklıyoruz. Ardından ekranın sağında bulunan “Bağlantıya git” seçeneğini tıklayıp fotoğraflardan basıp indirdiğimiz gri ya da beyaz duvar kağıdını kullanıyoruz. Sizden bir link istenecek, o bölgeye bir link doldurmadan boş bırakıp geçebilirsiniz. Hemen ardından da “Yükle’ ye basarak ana ekrana ekleyin ve böylece görünmez bir simge oluşturdunuz.

Gizli Klasör Oluşturma

Gizli simgeyi oluşturduktan sonra gizli klasörü oluşturmak oldukça kolay. Şimdi sıra normal bir klasör oluşturmaya geldi. Ardından bu klasördeki ilk elemanı az önce yaptığınız gibi gizli simgeden yapınız. Neredeyse her şey bitti. Şimdi sadece klasörün ismini yazmanız lazım. O da çok kolay [ ] parantezin içini kopyalayıp klasörün ismine yapıştırın. iPhone veya iPad’inizde bir gizli klasörünüz bulunmaktadır.

Artık şirketinizin ticari bilgileri veya herkesten saklamak istediğiniz fotoğraflarınız, müzikleriniz, banka ve kredi kartı bilgileriniz güvende. Akıllı telefonunuzu ve iPad’inizi oyun oynaması için çocuğunuza verebilir, kontrol etmesi için meraklı olan sevgilinize veya eşinize gönül rahatlığıyla teslim edebilirsiniz. Cihazınızı kaybettiğinizde de endişelenmenize gerek kalmaz.

 1.739 defa okundu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir