iPhone 6s Plus ve Samsung Galaxy Note 5 Karşılaştırması

iPhone 6s Plus mı Samsung Galaxy Note 5 mi? İşte bu önemli sorunun cevabı sizler için hazırladığımız karşılaştırmanın detaylarında.

iphone-6s-plus-ve-samsung-galaxy-note-5

Apple‘ın yeni phablet modeli iPhone 6s Plus ve Samsung‘un yeni amiral gemilerinden Galaxy Note 5 ile ilgili tüm detayları içeren bir karşılaştırma hazırladık.

iPhone 6s Plus ve Samsung Galaxy Note 5 İşlemci Kkarşılaştırması

Samsung’un yeni amiral gemisi Galaxy Note 5, Samsung’un bu sene çıkardığı hemen hemen tüm amiral gemilerinde tercih ettiği Exynos 7420 ile satışa sunulmuştu. Exynos 7420 performans konusunda kullanıcısını üzmeyen bir işlemci olarak ön plana çıkıyordu.

Apple’ın yeni phableti iPhone 6s Plus ise 3. nesil 2 çekirdekli A9 işlemciyle geliyor.

Apple, geçtiğimiz senelerde olduğu gibi işlemci üzerinde ufak değişikliklere imza atmış durumda. İşlemci 2 çekirdekli olmasına karşın iOS işletim sistemiyle optimize çalıştığı için kullanıcısına rahat bir kullanım sunuyor.

Apple A9, üst seviye grafik işlemcisiyle öne çıkıyor.

iPhone 6s Plus ve Samsung Galaxy Note 5 Ekran Karşılaştırması

iPhone 6s Plus ekran yönünden rakiplerinden bir adım önde bulunuyor diyebiliriz. 3D Touch teknolojisine sahip olan 5.5 inçlik Full HD ekranla gelen iPhone 6s Plus bu anlamda Galaxy Note 5’ten bir adım önde görünüyor.

1440 x 2560 piksel çözünürlüğünde 5.7 inçlik Super AMOLED ekrana sahip olan Galaxy Note 5, 3D Touch özelliğine sahip olmasa bile sunduğu yüksek çözünürlük ve daha canlı renk seçenekleriyle iPhone 6s Plus’ın önüne geçiyor.

Bir tarafta kullanım kolaylığu sunan 3D Touch teknolojisi içeren iPhone 6s Plus, diğer tarafta yüksek çözünürlüklü Super AMOLED ekranıyla Galaxy Note 5. Ekran konusunda tercih takipçilerimizin.

iPhone 6s Plus ve Samsung Galaxy Note 5 Kamera Karşılaştırması

Apple’ın en çok eleştiri aldığı konulardan birisi de iPhone modellerinde kullandığı kameralardı.

Kamera tarafında Sony’den yardım alan Apple, iPhone 6s Plus’ta 12 Megapiksellik bir ana kamerayla karşımıza çıkıyor. iPhone 6s Plus’ın ön kamerası ise 5 Megapiksel.

Galaxy Note 5’e baktığımızda ise 16 Megapiksellik ana kameraya 5 Megapiksellik ön kameranın eşlik ettiğini görüyoruz.

Tabi ki kamera konusunda her şeyin Megapikselden ibaret olmadığını da belirtelim. Genel olarak fotoğraf konusunda daha başarılı olan Galaxy Note 5, konu videoya geldi mi avantajını iPhone 6s Plus’a bırakıyor.

iPhone 6s Plus ve Samsung Galaxy Note 5 Batarya Karşılaştırması

Bilindiği üzere Galaxy Note 5, 3000 mAh gücünde bir bataryadan besleniyordu. Samsung’un aldığı bu karar kullanıcılar tarafından ağır şekilde eleştirilmişti. Zira herkes Galaxy Note 5’te 4000 mAh gücünde bir batarya olmasını bekliyordu.

Apple cephesine geldiğimizde ise, iPhone modellerinin senelerdir batarya konusunda sıkıntılı olduğu bilinen bir gerçekti.

iPhone 6 Plus ile batarya konusunda yeni bir sayfa açan Apple, iPhone 6s Plus ile de iyi bir batarya ömrü sunuyor ve Note 5’in önüne geçiyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir