iPad Pro 11 İncelemesi

iPad Pro 11 incelemesi sizlerle. Cihazın tüm detayları ve güncel satış fiyatı incelememizde.

iPad Pro 11 Teknik Özellikleri

Apple‘ın bugüne kadar iPad ailesinde en büyük tasarımsal değişiklikleri yaptığı yeni iPad Pro 11’i sizler için detaylı olarak inceledik.

Apple 30 Ekim‘de düzenlediği etkinlikte yeni Mac modelleri ile birlikte yeni iPad Pro modellerini de tanıtmıştı. 10.5 inçlik iPad Pro, artık tasarımsal değişikliklerin de etkisi ile benzer kasa boyutunda artık 11 inç ekran ile karşımızda.

Apple, iPad Pro’nun da tasarımında radikal bir değişiklik yapıyor. Touch ID yani parmak izi okuyucu ve Home butonu artık yeni iPad Pro’da yok. iPhone X ve sonrası modellerdeki gibi artık iPad’de de Face ID dönemi başlıyor.

iPhone XR modelinde olduğu gibi Liquid Retina teknolojisine sahip olan iPad Pro bugüne kadar yapılmış olan en gelişmiş ekran deneyimini sunacak. Tasarımdaki en önemli gelişmelerden birisi de kalınlık noktasında karşımıza çıkıyor. iPad Pro yalnızca 5.8 mm kalınlığında.

Face ID ile donatılan iPad Pro modelinde Apple’ın 7 nm teknoojisinde üretilen A12 Bionic işlemcisinin X sürümü olan A12X Bionic bulunuyor.

8 çekirdekli CPU ve 7 çekirdekli GPU ile üretilen A12X Bionic işlemcisi 10 milyar transistöre sahip. Bu işlemcide bulunan grafik birimi ise ilk iPad modelindeki GPU’ya göre 1.000 kat daha yüksek performansa sahip.

A12X Bionic’te yer alan işlemci ise 4 adet performans ve 4 adet enerji verimliliği odaklı çekirdekten oluşuyor. Neural Engine ile yapay zeka desteği de sunuluyor. Depolama tarafında ise 1 TB’a kadar kapasite seçenekleri sunuluyor.

Apple yeni iPad Pro modelinde USB Type-C girişine yer veriyor. Gün boyu pil ömrü sunabilecek olan iPad Pro, USB Type-C girişi ile iPhone’ları da şarj edebilecek.

Gigabit seviyesinde LTE desteği, Bluetooth 5.0, eSIM desteği, 4 hoparlör, woofer ve tweeter gibi ses deneyimini artıracak donanımlar da iPad Pro’nun önemli özelliklerinden.

iPad Pro 11 Artıları

USB Type-C bağlantısı

Başarılı ekran deneyimi

İyileştirilen aksesuarlar

iPad Pro 11 Eksileri

3.5 mm kulaklık girişi olsa daha iyi olurdu

Yüksek fiyat

Tam şarj olma süresi oldukça uzun

iPad Pro 11 Fiyatı

Cihazın 64 GB, 256 GB, 512 GB ve 1 TB kapasiteli 11 inç iPad Pro modelleri 799 dolardan başlayan fiyatlarla satışa çıkacak. 12.9 inç boyutlu iPad Pro’da 64 GB, 256 GB, 512 GB ve 1 TB kapasiteli modeller de bulunacak. 11 inç iPad Pro başlangıç fiyatı 5.899 TL olarak açıklanırken 12.9 inçlik modelin fiyatı ise 7.399 TL.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.