İnternet Nakil İşlemleri Nasıl Yapılır?

Hızlı İnternet

İnternet hattı nakil işlemleri nasıl yapılır sorusunun cevabı ve tüm merak edilenler yazımızda.

İnternet Nakil İşlemleri

Adres değişikliği gerektiğinde internet nakil işleminin nasıl yapılacağı ile ilgili yapılması gerekenleri sizler için derledik. Taşınacağınız adreste farklı bir internet servis sağlayıcı‘nın altyapısı varsa ve aboneliğinizin olduğu hizmet aldığınız şirket kullandığınız paketi ve özelliklerini size sunamıyorsa, bu durumda herhangi bir iptal cezası ödemeden bu hizmetinizi sonlandırmanız mümkün. Ancak taşınacağınız adreste mevcut kullandığınız hizmetin aynısı sunulabiliyorsa sorunsuz bir şekilde internet nakil işlemine başlayabilirsiniz.

İlk olarak evimizi veya işyerimizi yeni taşınacağımız adreste önceden bulunan kullanıcıların sabit hatlı telefonu ve internet aboneliklerini kapattırdığından ya da nakil yaptırdığından emin olmalıyız. Daha sonra eğer öğrenebiliyorsak o bölgede hangi internet servis sağlayıcının altyapısı varsa öğrenmelisiniz. Sonra işlemlere devam edebilirsiniz.

İnternet Aboneliği Taşıma

İlk olarak aboneliğinizin olduğu internet servis sağlayıcının müşteri hizmetlerini arayarak nakil işlemlerini başlatmak istediğimizi ve yeni adresini iletmelisiniz.

2. adımda müşteri hizmetlerinin yönlendirmesine göre Nüfus Cüzdanı veya T.C. Kimlik Kartınızla en yakın servis sağlayıcı şubesine gitmemiz gerekmektedir. 3. adımda ise taşınacağınız adresteki modemin kurulum işlemleri için destek almamız gerekebilir. İlk kurulum olmadığı için sizden ek bir hizmet bedeli talep edebilirler. Gerekli port bağlantıları ve internet aboneliği taşıma gibi işlemleri hizmet aldığınız şirket gerçekleştirecek.

Sabit Telefon ve ADSL / VDSL Kullanıcılarının Yapması Gerekenler

Evinizde ya da işyerlerinizde sabit hatlı telefon ve bu hat üzerinden bir ADSL / VDSL internet hizmeti alıyorsanız nakil işlemleri esnasında bunu belirtmeniz önemli. Çünkü taşındığınız bölgeye göre size yeni bir sabit telefon numarası verilmesi gerekebilir.

Telefon hattınızla birlikte internet nakil işlemini başlatmak istediğinizi söylediğinizde aslında benzer işlemler yapılacak. Yalnızca telefon numaranızın değişmesi gerekiyorsa yeni numarayı adınıza ve yeni adresinize tanımlatmak için T.C. kimlik kartınız ile birlikte şubeye uğrayıp işlemleri yerinde yaptırmanız gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir