Instagram’da Hikayeye Birden Fazla Fotoğraf Nasıl Eklenir?

Instagram Yorum Kapatma

Instagram‘da hikayeye birden fazla fotoğraf nasıl eklenir sorusunun cevabı ve tüm merak edilenler yazımızda.

Instagram’da Hikayeye Birden Fazla Fotoğraf Nasıl Eklenir?

2 milyardan fazla aktif kullanıcıya sahip olan Instagram günümüzün en popüler sosyal medya platformlarından. DataReportal’a göre Türkiye’de 52 milyon kullanıcısı olan uygulamanın bünyesinde birçok kullanışlı özellik de var. Bu özelliklerden biri de hikayeye birden fazla fotoğraf ekleme.

Hikayeye birden fazla fotoğraf eklemek oldukça kolay bir işlem. Bunu yapabilmek için daha çok 3. parti uygulamalar kullanılsa da programsız olarak da birkaç adımda yapmak mümkün. Burada yapılması gereken şey hikaye ekleme sekmesini açarak paylaşacağınız görselleri seçmek.

Instagram’da Hikayeye Birden Fazla Fotoğraf Eklemek

1.Adım: Instagram’ı açın ve hikaye ekleme sayfasına gidin.

2.Adım: Hikayede paylaşacağınız ilk görseli seçin ve iki parmağınızla konumlandırın. Küçülterek ikinci fotoğrafa yer açmak daha sağlıklı olur.

3.Adım: Bu işlemin püf noktası tam olarak burada başlıyor. İlk görseli ekledikten sonra sağ üst kısımdaki Çıkartmalar’ı açın.

4.Adım: Çıkartmalar’ı açtıktan sonra yedinci sıradaki “+” logosuna tıklayarak hikayeye eklemek istediğiniz ikinci görseli seçin.

5.Adım: İkinci görseli de eklemiş oldunuz. Aynı işlemleri yaparak daha fazla fotoğraf yüklemeniz mümkün. Dilerseniz efektler ve filtrelerle ya da normal bir şekilde takipçilerinizle paylaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir