Instagram Reels Nasıl Yapılır?

Instagram Reels Nasıl Yapılır

Instagram Reels videosu nasıl yapılır sorusunun cevabı ve tüm merak edilenler yazımızda.

Instagram Reels Nasıl Yapılır?

Günümüzün en popüler sosyal medya platformu konumunda olan Instagram’da son zamanlarda en çok üretilen içeriklerin başında Reels videoları. Bunun nedeni kısa sürede çok büyük kitlelere ulaşma imkanının sunulması. TikTok kullanıcılarının aşina olduğu bu yapıya adapte olmak isteyenler için Instagram Reels nasıl çekilir sorusunu sizler için cevapladık. Ayrıca daha fazla kullanıcıya ulaşmak için Instagram Reels izlenme artırma tavsiyelerimizi de sizlerle paylaşacağız.

Instagram Reels Nasıl Çekilir?

Birbirinden farklı formatlara sahip olan Instagram son dönemde Reels özelliği ile daha üçok ilgi çekmeyi başarıyor. Reels formatının en önemli özelliği ise kısa olması. Bu da izlemelerin daha fazla artmasını sağlıyor.

Instagram Reels daha çok TikTok fenomenlerinin videolarını Instagram’dan paylaşması ile belirgin olmaya başladı. Ancak daha sonra Reels hemen her kullanıcının kullanmaya başladığı bir özellik haline geldi. Bu konu ile ilgili araştırma yapanların en çok merak ettiği sorulardan birisi de Instagram Reels videosu nasıl çekilir sorusu oldu.

Instagram’ın kendi içinde bulunan araçlar ile Reels videosu çekilebiliyor. Videonun hazırlık aşamaları aşağıda:

  • Instagram mobil uygulaması üzerinden hesabınıza giriş yapın.
  • Instagram anasayfasında çıkan + simgesine tıklayın veya anasayfayı yana kaydırın. Daha sonra Reels bölümünü seçin.
  • Daha sonra alttaki yuvarlak butona basılı tutarak çekime başlayın. Çekiminize efekt eklemek için alttaki seçenekleri tercih edebilirsiniz.
  • Müzik, video hızı, video saniyesi ve zamanlayıcı gibi ayarları sol kısımdaki bölümden yapabilirsiniz.
  • Video çekimi tamamlanınca kapak fotoğrafınızı seçip paylaşabilirsiniz.
  • TikTok’taki gibi bu video formatı ile Instagram’dan gelir elde eden çok fazla kullanıcı var. Özellikle de Youtube’taki uzun soluklu videolardan sonra Reels’ler ile kısa videolar çekerek gelir elde etmek daha kolay gibi duruyor. Ancak Instagram Reels videolarının izlenmesi için dikkat edilmesi gereken bazı önemli noktalar var.

Instagram Reels İzlenme Artırma Yöntemleri

TikTok’taki gibi Instagram Reels’lerde de birçok akım oluşuyor. Kullanıcılar Reels paylaşırken bazı çekimler için oldukça özen gösteriyor. Bu da paylaşımların belirli bir süreliğinde popüler olmasını ve etkileşimi sağlıyor. Bu sayede Reels ile etkileşim elde etmek isteyen kullanıcılar Reels akımlarını takip etmeli. Böylece keşfette de öne çıkmak mümkün olabilir.

Sesler ve Efektler Kullanın

Instagram Reels etkileşimi bazı durumlara göre artıp azalabilir. Çekim esnasında kullanıcılara sunulan birçok ses ve efekt var. Bu sesler ve efektler ile videonuza olan ilgiyi artırabilirsiniz. Özellikle de sesler videolarınızın izlenmesinde oldukça önemli bir etkendir.

Hashtag ve Açıklama Ekleyin

Instagram Reels paylaşımı yaparken Reels’ler gönderi olarak paylaşıyor. Bu Reels videoların düzenleme esnasında hashtag, açıklama ve konum bilgilerini girmek önemli. Böylece videolarınız daha fazla kullanıcının önüne çıkar. Hashtag’lerin videonuzla alakalı olmasına dikkat edin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir