Instagram Hesap Silme Nasıl Yapılır?

Instagram Hesap Silme

Instagram hesap silme nasıl yapılır sorusunun cevabı ve hesap kapatma ile ilgili detaylar yazımızda.

Instagram Hesap Kapatma Nasıl Yapılır?

Instagram‘ın dünya genelindeki kullanıcı sayısı 2 milyar’ı geçmiş durumda. 7’den 70’e hemen herkesin kullandığı Instagram, bilgi edinmeden eğlenceye, iletişimden ticarete birçok ihtiyaç için kullanılmaya devam ediyor.Yeni kullanıcı sayısı artmaya devam ederken Instagram’dan ayrılmak isteyenler de olabiliyor. Peki Instagram hesap silme nasıl yapılıyor? Sizin için hazırladığım bu rehber yazıda Instagram hesap kapatma linkine tıklayarak kolay bir şekilde hesap silme işlemini yapmanız mümkün.

Instagram Hesap Kapatma Linki

Instagram hesabınızı silmeden önce yaptığınız paylaşımları yedeklemenizi tavsiye ederiz. Çeşitli araçları kullanarak fotoğraflarınızı indirebilir, hikayelerinizi ise doğrudan Instagram uygulaması ile kaydedebilirsiniz. Takip ettiğiniz kişilerin listesinin ekran görüntüsünü de almanız faydanıza olacaktır.

Instagram hesap silme linki: https://www.instagram.com/accounts/remove/request/permanent/

1.Adım: Buraya tıklayarak Instagram hesap silme sayfayını açın.

2.Adım: Daha önce giriş yapmadıysanız açılans sayfada ilk olarak kullanıcı adınız ve şifreniz ile giriş yapın.

3.Adım: Instagram’ın Hesabını neden silmek istiyorsun? sorusuna seçeneklerden birisini seçerek cevap vermelisiniz.

4.Adım: Daha sonra Instagram hesap silme işlemini tamamlamak için artık yapmanız gereken tek şey şifre girmek. Şifrenizi tekrar girdikten sonra aşağıdaki “Hesabı sil” butonuna tıklayın.

5.Adım: Hesabı sil butonuna tıkladıktan sonra Instagram’ın giriş sayfasına yönlendirilecekseniz. Hesap silme işlemi tamamlandı. Bu aşamadan sonra herhangi bir şey yapmanıza gerek yok.

Instagram Hesap Silme İşlemi Geri Alınabilir mi?

Instagram hesabı nasıl kapatılır sorusunu cevapladık. Yaptığı hesap kapatma işleminden pişman olanlar için geri dönüş var mı? Evet yukarıdaki ekran görüntüsünde ve hesap silme sayfasında da görülebileceği gibi işlemden sonra 30 günlük bir süre var.

Hesabı sildiğiniz tarihten itibaren Instagram’da görünmüyorsunuz ancak 30 gün içinde tekrar giriş yapmanız durumunda hesabınız otomatik olarak aktif hale gelir.

Eğer sosyal medyaya veda etmek konusunda emin değilseniz hesabınızı tamamen kapatmadan bir süreliğine geçici olarak kapatma ya da bir diğer adıyla dondurma işlemini de yapabilirsiniz. Eğer bir süre sonra kararınız değişirse hesabınızı tekrar aktif edebilirsiniz.

Son olarak hesap silme işlemi ile yalnızca fotoğraflarınız ve videolarınız değil kullanıcı adınız, yorumlarınız ve sizinle ilgili olan diğer verilerin de silineceğini unutmamalısınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir