Instagram Efekt Bulma ve Kaydetme Nasıl Yapılır?

Instagram Efekt Bulma ve Kaydetme

Instagram efekt bulma ve kaydetme nasıl yapılır sorusunun cevabı ve tüm merak edilenler yazımızda.

Instagram Efekt Bulma ve Kaydetme

Sosyal medya uygulamaları yüz efektleri ve yüz filtreleri ile kullanıcıların daha fazla ilgisini çekmeye devam ediyor. Tarzınıza uygun bir Instagram efekti bulduğunuzda bunu arkadaşınıza gönderebilir, uygulamada paylaşabilir ya da sosyal medyanın keyfini çıkarabilirsiniz. Özellikle aradığınız bir ya da konsept varsa Instagram’da yeni efektleri bulmak biraz zor olabilir. Bu yazımızda efekt bulma ve kaydetme ile ilgili tüm merak edilen soruları sizler için cevapladık.

Instagram filtreleri büyük markalardan şahsi hesaplara kadar birçok kişi ve kurum tarafından kullanılıyor. Instagram’ın ön plana çıkardığı efektleri kullanmak kolay olsa da, yenilerini bulmak ve bunları kaydetmek biraz daha uğraştırıcı olabiliyor.

Instagram Efekt Galerisi İle Efekt Bulma

Android ya da iOS cihazınızda Instagram uygulamasını açtıktan sonra aşağıdaki adımları uygulayınız:

1.Adım: Ana sayfada Instagram kamerasına ulaşmak için sağa doğru kaydırın ya da haber akışınızın üst tarafındaki “Hikaye” simgesine tıklayın.

2.Adım: “Efektlere Göz At” seçeneğini bulmak için kameranın dairesel menüsünde en sağ bölüme ilerleyin.

3.Adım: Efekt galerisini açmak için “Efektlere Göz At” butonuna tıklayın.

4.Adım: Efekt galerisine giriş yaptıktan sonra filtrelerden herhangi birisine dokunabilir ve Instagram hikayenizde kullanmak için “Dene” butonuna tıklayabilirsiniz.

Filtreyi beğenirseniz “Gönder” seçeneği ile arkadaşlarınıza gönderebilir ya da indir butonuna tıklayarak galerinize kaydedebilirsiniz.

Instagram Hikayesinden Efekt Bulma

Hikayeler ile Instagram filtrelerini bulmak da aslında çok kolay. Yapmanız gereken birkaç adımlık işlemler aşağıda:

1.Adım: Efekt kullanan bir Instagram Hikayesi bulun.

2.Adım: Hikayenin sol üst tarafındaki efekt adına dokunun.

3.Adım: Açılan pencerede “Dene” ya da “Kaydet” butonuna tıklayın.

Instagram Hesabından Efekt Bulma

Merak ettiğiniz efektlere Instagram hesaplarından ulaşabilirsiniz. Bir içerik oluşturucunun Instagram profilinden efektlerini deneyebilirsiniz.

1.Adım: Instagram profilini bulun ve ızgara kısmındaki ışıltılara dokunun.

2.Adım: Hesap sahibinin oluşturduğu filtrelerden istediğinizi seçin.

3.Adım: Filtreyi denemek ya da indirmek için alttaki butonları kullanın.

Artık beğendiğiniz filtre ile fotoğraf çekebilir ya da video kaydedebilirsiniz. Ancak Instagram’da kullandığınız bu efektin hesap sahibi tarafından yapıldığını ve uygulamadan silinebileceğini unutmayın.

Instagram’da Kaydettiğim Efektler Nerede?

Instagram’da beğendiğiniz filtreleri bulduktan sonra sürekli kullanmak ya da arkadaşlarınızla paylaşmak isterseniz kaydetmek daha mantıklı olacaktır. Bulduğunuz efekti kaydederseniz hesabınıza özel bir koleksiyon oluşturulacaktır.

Instagram’da kaydedilen efektlere ulaşmak için Efekt Galerisine gidin ve üst satırda bulunan başlıklardna “Kaydedilenler” kısmına dokunun.

Kaydettiğiniz filtreler ayrıca Hikaye veya Reels kaydetme sayfasındaki dairesel menüde de bulunur. Kaydedilen efektler menünün sol kısmında sıralanır. Bu menüden hızlı bir şekilde seçim yapabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir