Instagram Bildirimleri Nasıl Kapatılır?

Instagram

Instagram bildirimleri nasıl kapatılır sorusunun cevabı ve tüm merak edilenler yazımızda.

Instagram Bildirim Kapatma

Sosyal medya uygulamalarının artması ile kullanıcıların bu uygulamalara olan ilgisi de artmaya devam ediyor. Kullanıcılar teknolojiye ayak uydurmak, bazen de sosyalleşmek için bu uygulamaların hepsini kullanmak istiyor. Sonuç olarak akıllı telefonlara gelen bildirimler de artıyor. Bazen bildirimleri rahatsız eden uygulamalardan birisi de Instagram diyebiliriz.

Takipçi, gönderi, yorum, canlı yayın, hikayeler ve mesaj gibi birçok özellik için akıllı telefonumuza bildirimler geliyor. Bazı kullanıcılar bu bildirimlerin hepsini, bazı kullanıcılar ise bir kısmını kapatmak isteyebiliyor. Instagram bildirim kapatma makalemizde hem mobil uygulama hem de bilgisayardan bildirim kapatma işlemlerini sizler için derledik.

Mobil Uygulamadan Instagram Bildirimlerini Kapatma

Bildirim sesleri bazen sinir bozucu olabiliyor veya bildirim panelinde kalabalık yapabiliyor. Instagram mobil uygulamasından istenmeyen bildirimleri kapatmak çok kolay bir işlem. Aşağıdaki adımları uygulayarak mobil uygulamada bildirimleri kapatabilirsiniz.

Adım 1: Instagram hesabınıza giriş yapın.

Adım 2: Daha sonra sağ alt bölümdeki profilinize tıklayın.

Adım 3: Profilinizi açtığınızda sağ üstte bir hamburger menü göreceksiniz. Ona tıklayın ve Ayarlar‘ı seçin.

Adım 4: Açılan ekranda Arkadaşları Takip ve Davet Et seçeneğinin alt kısmında Bildirimler‘i göreceksiniz.

Adım 5: Bildirimler‘e girdiğinizde isterseniz tüm bildirimleri Tümünü Durdur seçeneği ile kapatabilirsiniz. Diğer bir seçenek olarak ise istemediğiniz bazı bildirimleri kapatmanız mümkün. Bunlar Tümünü Durdur seçeneğinin altında alanına göre ayrılmış şekilde yer alıyor.

Masaüstü Bilgisayarda Instagram Bildirimlerini Kapatma

Adım 1: Masaüstü bilgisayarınızdan Instagram hesabınıza giriş yapın.

Adım 2: Daha sonra sağ üstteki profil fotoğrafınızın üzerine tıklayın.

Adım 3: Açılan pencerede Ayarlar‘ı seçin.

Adım 4: Ekranın sol kısmında hesabınızla ilgili ayarların olduğu bölümden Anında İlet Bildirimleri yazan seçeneğe tıklayın.

Adım 5: Instagram masaüstü uygulamasında mobilde olduğu gibi tüm bildirimleri tamamen kapatmanıza yarayacak bir seçenek yok. Bu nedenle kapatmak istediğiniz bildirimleri tek tek seçip kapatabilirsiniz. Ekranı aşağıya kaydırarak daha fazla seçenek görebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir