İnceleme: Cube 2 ile 3 Boyutlu Üretin!

Üç boyutlu yazıcılar gelişiyor ve fiyat açısından da uygun modeller ortaya çıkmaya başlıyor. 3D Systems’in Cube 2 ürünü ülkemizdeki makul fiyatlı üç boyutlu yazıcılardan bir tanesi.

Üç boyutlu yazıcı denince aklımıza haliyle henüz emekleme döneminde olan bir teknolojinin gelmesi kaçınılmaz. Her ne kadar birçok farklı malzeme kullanarak organ, ateşli silah veya hediyelik eşyalar üretmek teknolojik olarak mümkün olsa da henüz maliyetler yüksek.

Protosis firmasının temsilciğinde Türkiye pazarı ile buluşan Cube 2, son kullanıcıların evde güvenle kullanabilecekleri bir üç boyutlu yazıcı. Güvenlik, çocukların ve yetişkinlerin evde kullanımında sertifikalandırılmış durumda. Kullanıcılara hediye edilen 25 tane üç boyutlu model var. İnternette bulunan hazır kaynakları kullanarak cep telefonu kılıfından, anahtarlığa kadar birden fazla ürünü de ücretsiz açık kaynaklar vasıtası ile üretilebilirsiniz.

PLA ve ABS kartuşlara sahip olan Cube 2 her iki türde de 16 farklı renk seçeneğine sahip. Baskı hacminiz 14 x 14 x 14 cm boyutlarında. Daha büyük tasarımları cihazın yanında gelen yazılımla ölçekleyerek bu alana sığdırabiliyosunuz. Basılan nesnenin yerine kalması için de suda çözünebilen bir yapıştırıcıyı baskı tabakasına uygulamak gerekiyor.

Cube 2 son kullanıcıların evde güvenle kullanabilecekleri bir üç boyutlu yazıcı. Bu güvenlik, çocukların ve yetişkinlerin evde kullanımında sertifikalandırılmış durumda.

Teknik Özellikler

  • Baskı malzemesi: PLA veya ABS plastik,
  • Renk sayısı: 16
  • Baskı hacmi: 14 cm x 14 cm x 14 cm
  • Katman inceliği: 200 mikron (0,2 mm)

Kaynak: ShiftDelete

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir