okey oyna

Hyundai Joystick Konsept Duyuruldu

Direksiyon tasarımını değiştirmeyi hedefleyen Hyundai, Prophecy isimli yeni joystick konsepti ile oldukça dikkat çekiyor.

Hyundai Prophecy EV Joystick Konsept

Sürücüsüz otomobiller için yaşadığımız geçiş sürecinde, direksiyon tasarımları da büyük değişimlere uğruyor. Bazı otomobil firmaları araçlarından direksiyonları kaldırırken, otonom olmayan araçlar için de yeni konseptler deneniyor.

Hyundai, Prophecy isimli yeni konsepti ile bu alanda önemli bir değişikliğe imza attı. Araçlarından direksiyon tasarımını kaldıran Hyundai, Prophecy konseptiyle araçlarda joystick kullanmaya başlıyor. Hyundai Prophecy EV, joystick ile çok daha bir spor görünüme kavuşmuş durumda.

Ayrıca aracın ön ve arkasında bulunan piksel led aydınlatmalar, aracın çok daha şık bir görünüm kazanmasını sağlamış. Aracın tasarımı dışında öne çıkan diğer önemli özelliği ise Clean Air System isimli yeni teknoloji.

Araç içindeki hava miktarını ve oksijeni düzenli olarak filtreleyen Clean Air System, araç içindeki yolcuların çok daha konforlu bir yolculuk yapabilmelerine olanak sağlıyor.

 2.611 defa okundu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir