okey oyna

Huawei’den Süper Hızlı Şarj Teknolojisi

Huawei, bataryalar için çığır açacak bir teknoloji ürettiğini duyurdu. Bu duyuru akıllı telefon ve giyilebilir teknolojik ürünler için gerçekten güzel bir haber.

huawei-quick-charge

Huawei yeni teknolojisini Japonya‘da bu sene 56.’sı düzenlenen Batarya Sempozyumu‘nda duyurdu. Bu teknolojiyle birlikte günümüz hızlı şarjlarına göre 10 kata kadar daha hızlı şarj imkanına sahip olacağız. Bir örnek ile açıklamamız gerekirse 600 mAh’lık bir cihazı sadece 2 dakika içerisinde %68 oranında şarj edebileceksiniz. Günümüzün en büyük problemlerinden olan batarya süresi için inanılmaz bir çözüm. Üstelik bu teknoloji sadece küçük boyutlu piller için değil. Mesela 3000 mAh kapasitesindeki bir bataryası olan tabletinizi 5 dakika içerisinde %48 şarj edebilirsiniz.

Bataryaya Zararı Var mı?

Huawei yeni teknolojisinin kesinlikle pilin ömrüne etkide bulunmadığını açık bir dille ifade etti. Yeni teknoloji hakkında çok detaylı bilgiler vermese de lityum üzerindeki karbon bağlarıyla alakalı bir işlem olduğunu açıkladı. Ayrıca Huawei, iş ortaklarıyla birlikte yeni nesil piller üzerinde de çalıştığını kaydetti.

Yeni teknolojinin demo videosunu aşağıda izleyebilirsiniz.

 256 defa okundu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir