Huawei VR Geliyor

Akıllı telefonları ekran olarak kullanan sanal gerçeklik gözlükleri arasına bir yenisi daha ekleniyor. Huawei VR ile ilgili tüm detaylar haberimizde.

huawei-vr

Sanal gerçeklik gözlükleri, son birkaç yıldır teknoloji dünyasının gündeminde yer almayı başarıyor. Oculus Rift‘in ortaya çıkması ile doğan sanal gerçeklik sektöründen birçok farklı firma kendi cihazlarıyla pay sahibi olma çabasında.

Kısa bir süre önce çıkışını yapan Oculus Rift ve HTC Vive Pre, en iyi sanal gerçeklik tecrübesini sunsalar da hem pahalı olmaları, hem de pahalı bilgisayarlara ihtiyaç duymaları nedeniyle şu an sınırlı bir kesime hitap ediyorlar.

Bu noktada VR tecrübesini daha basit ve ucuz bir şekilde sunmak için akıllı telefonlarla uyumlu bir şekilde gelen sanal gerçeklik gözlükleri ön plana çıkıyor. Bu cihazlardan Samsung Gear VR ve LG 360 VR şu an oldukça popüler.

Huawei ise sanal gerçeklikte Samsung ve LG‘ye rakip olarak Huawei VR’ı piyasaya çıkarmaya hazırlanıyor. Gözlük USB Type-C kablosu ile akıllı telefona bağlanacak ve 639 ppi ekrana sahip olacak. Ekran kalitesi olarak kullanıcıları tatmin edeceği ön görülen gözlük oldukça keskin görüntüler sunacak.

Huawei VR için gelen ilk bilgiler, cihazın öncelikli olarak Çin‘de satışa çıkacağı yönünde. Daha sonra dünya çapında piyasaya sürülmesi beklenen gözlüğün fiyatı henüz belli değil.

1 Yorum

  1. Çok kısa sürede bu kadar hızlı büyüyen bir marka daha önce görmedim. Ama ürünleri çok kaliteli, özellikle de network.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.