Huawei Honor MagicBook Tanıtıldı

Huawei yeni dizüstü bilgisayarı Honor MagicBook modelini tanıttı. Cihazın tüm detayları ve satış fiyatı haberimizde.

Huawei Honor MagicBook Teknik Özellikleri

Huawei’nin alt markalarından olan ve Türkiye‘de faaliyetlerini resmileştiren Honor yeni MagicBook dizüstü bilgisayarına resmiyet kazandı.

MWC 2018 etkinliğinde tanıtılan Huawei MateBook X Pro oldukça ses getiren bir dizüstü bilgisayar olmuştu. Huawei Honor MagicBook modeli de donanımı ve sunduğu üst seviye taşınabilirlik avantajı ile oldukça dikkat çekecek gibi.

1.47 kg ağırlığında ve 15.8 mm kalınlığında olan cihaz yüzde 81 ekran kasa oranı ile 13 inçlik bilgisayar boyutlarında 14 inçlik bir ekran sunuyor. Full HD çözünürlükteki IPS ekran 800:1 kontrast ve 250 nit parlaklık değerine sahip.

Intel’in 8. nesil işlemcilerinden güç alan MagicBook, Core i5-8250u ve Core i7-8550u olarak 2 farklı işlemci alternatifi sunuyır. 8 GB RAM’in yer aldığı dizüstü bilgisayar 256 GB kapasiteli SSD‘ye sahip.

Cihazda 2 GB GDDR5 bellekli Nvidia MX150 bulunuyor. Soğutma konusunda oldukça iddiali bir yapıda olan dizüstü bilgisayar tek bir şarj ile 12 saate kadar kullanım süresi vaat ediyor.

USB-C portu ile şarj edilen cihazın 1 saat içinde 0’dan yüzde 70 şarj seviyesine ulaşabildiği belirtiliyor. Dizüstü bilgisayarda 1 adet USB 3.0 ve 1 adet USB 2.0 portunun yanı sıra HDMI ve 3.5 mm kulaklık / mikrofon girişi yer alıyor.

Magic-Link uygulaması ile Huawei akıllı telefon kullanıcıları kablosuz dosya aktarımı gerçekleştirebiliyor. Ayrıca Honor MagicBook’un Dolby Atmos desteğine sahip olan 4 hoparlörüne çift mikrofon eşlik ediyor. Parmak izi okuyucu ile 1 saniyeden daha kısa bir sürede bilgisayarın kilidini açmak mümkün.

Huawei Honor MagicBook Fiyatı

İlk olarak Çin piyasasında satışa sunulacak olan dizüstü bilgisayarın Core i5 işlemcili versiyonu 800 dolar ve i7 işlemcili versiyonu ise 910 dolar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.