Huawei‘nin oyunculara özel yeni akıllı telefonu Honor 10 GT duyuruldu. Cihazın tüm detayları ve satış fiyatı haberimizde.

Huawei Honor 10 GT Teknik Özellikleri

Mayıs ayında resmiyete kavuşan Honor’un yeni üst seviye akıllı telefonu yepyeni bir sürümle karşımızda. Oyuncular için özelleştirilen Huawei Honor 10 GT resmiyet kazandı.

Türkiye‘de de faaliyet gösteren ve daha çok gençlere yönelik olarak tanımlanan Honor yeni bir cihazla karşımıza çıktı. Üst seviye teknik özellikleri ile oldukça dikkat çeken Honor 10 oyuncular için ayrı bir sürüme sahip.

İlk olarak Honor Play modeli ile duyurusu gerçekleşen GPU Turbo özelliği sayesinde oyuncuları kendisine hedef alan Honor 10 GT genel olarak baz model ile aynı donanım özelliklerine sahip.

Yine Kirin 970 işlemciden güç alan akıllı telefon bu kez 4 veya 6 GB RAM seçeneğiyle değil de 8 GB RAM’e sahip. 5,84 inç büyüklüğünde 19:9 çentikli ekranın bulunduğu cihazda 1.080 × 2.280 piksel IPS panel bulunuyor.

24 megapiksel ve 16 megapiksellik yapay zeka destekli çift arka kameraya 24 megapiksellik ön kameranın eşlik ettiği cihaz P20 ailesinde sunulan Super Night Scene fonksiyonuna sahip.

Grafik işlem performansının yüzde 60 seviyesinde artacağını ve güç tüketiminin ise yüzde 30 oranında azalacağının öne sürüldüğü GPU Turbo ile HDR benzeri bir görselleştirme yapılabiliyor. Bu sayede HDR olmayan oyunlarda bile HDR kalitesinde grafikler elde edilebiliyor.

Huawei Honor 10 GT Fiyatı

Akıllı telefonun satış fiyatı 390 dolar.