HTC Vive XR Elite Karma Gerçeklik Gözlüğü Tanıtıldı

HTC Vive XR Elite

HTC yeni karma gerçeklik gözlüğü Vive XR Elite modelini CES 2023 fuarında tanıttı.

HTC Vive XR Elite Özellikleri

Artırılmış gerçeklik ve sanal gerçeklik teknolojileri hayatımızda daha fazla yer almaya başlıyor. Bu teknolojilerle birlikte karma gerçeklik gözlükleri de kendisini göstermeye başladı. HTC firması Meta Quest Pro’ya güçlü bir rakip olacak yeni HTC Vive XR Elite karma gerçeklik gözlüğüne resmiyet kazandırdı.

HTC Vive sanal gerçeklik ve artırılmış gerçeklik deneyimini bir araya getiren XR Elite VR gözlüğünü gün yüzüne çıkardı. Artırılmış ve sanal gerçeklik arasındaki geçiş için tam renkli RGB kameraya sahip olan karma gerçeklik gözlüğü kullanıcıların sanal ve gerçek dünya ortamları arasında etkileşim yapmasını daha da kolaylaştırıyor.

HTC Vive XR Elite Teknik Özellikleri

HTC şirketinin çok yönlü cihazı bağımsız olarak kullanılabildiği gibi Viveport ve Steam‘den oynanan oyunlar için bir bilgisayarla bağlı olarak da kullanılabiliyor. Karma gerçeklik gözlüğü ayrıca el kontrol aletleri ile de uyumlu çalışıyor.

110 derecelik görüş açısı sunan yeni karma gerçeklik gözlüğü 4K çözünürlük ve 90 Hz ekran yenileme hızı sunuyor. Batarya dahil 625 gram ağırlığında olan cihaz 2 saate kadar kullanım süresi vadediyor. Karma gerçeklik gözlüğünün bataryaları çıkarılarak standart gözlük olarak da kullanılabiliyor.

HTC Vive XR Elite Karma Gerçeklik Gözlüğü

HTC Vive XR Elite’nin tanıtılması ile 100 yeni karma ve sanal gerçeklik içeriği de tanıtıldı. Yeni içeriklere oyuncuların oyunlara eriştiği ve arkadaşları ile etkileşim kurduğu HTC tarafından ortaya konulan bir sosyal alan olan Viverse‘den ulaşılabilecek.

Cihaz sanal gerçeklik gözlüğü haricinde 2 kontrol cihazı ve batarya kutusu ile geliyor.

HTC Vive XR Elite Karma Gerçeklik Gözlüğü Video

HTC Vive Youtube kanalında paylaşılan tanıtım videosunu aşağıda izleyebilirsiniz.

HTC Vive XR Elite Fiyatı

Yeni karma gerçeklik gözlüğünün satış fiyatı 1.099 dolar. Meta Quest Pro’nun fiyatı ise 1.499 dolar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir