HTC U Play Tanıtıldı

HTC, U Ultra‘ya göre daha küçük ekran ve daha mütevazi bir donanıma sahip olan U Play modelini düzenlediği etkinlikte tanıttı. Yeni cihazın tüm detayları haberimizde.

HTC, düzenlediği etkinlikte 5.7 inçlik HTC U Ultra modeliyle birlikte 5.2 inçlik HTC U Play modelini de tanıttı. HTC U Play, adından da anlaşılacağı gibi Ultra modelinin daha küçük ekranlısı ve daha mütevazi donanımla gelen versiyonu.

HTC U Play Özellikleri

HTC U Play, 5.2 inç büyüklüğünde ve Full HD çözünürlüğünde IPS ekran ile geliyor. HTC U Play’de, U Ultra modelinde olduğu gibi ikinci bir ekran yok.

HTC U Play, U Ultra gibi safir cam ile gelecek. Fakat safir cam kullanım oranı U Ultra modeline göre daha düşük seviyede.

HTC U Ultra’da olduğu gibi cam ve metalin birleşiminden oluşuyor. Ön ve arka tarafın cam olduğu HTC U Play’in kasası ise metal.

HTC U Play gücünü orta segment işlemcilerden olan Helio P10 işlemcisinden alıyor. 3 GB RAM, 32 GB dahili hafıza ve microSD kart desteği olan akıllı telefonun bataryası ise 2.500 mAh.

f/2.0 diyafram değerine sahip 16 megapiksel çözünürlüğünde ana kameraya sahip olan cihazın ön kamerası ise 16 megapiksel değerinde. Ön kamerada HTC U Ultra ve U Play modelinin oldukça iddialı olduklarını söyleyebiliriz.

Sesli Asistan ve Gelişmiş Ses Yetenekleri

HTC, Sense asistanı geliştirerek Google Asistan ve Siri benzeri sesle kontrol edilebilen bir asistan geliştirdi. Bu asistan HTC U Ultra ve U Play modellerinde mevcut.

Akıllı telefonda ayrıca biyometrik sesli kilit açma özelliği de bulunacak. Üzerinde bulunan her zaman açık 4 adet mikrofonla birlikte, cihaz sesli asistan ve sesle kontrol noktalarında kullanıcılara iddialı bir deneyim sunacağını vaad ediyor.

HTC 10 modelindeki gelişmiş kulaklıkla gelecek olan HTC U Play, Hi-Res desteğiyle de güzel bir ses deneyimi sunacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.