HTC Sanal Gerçeklik Platformu Tanıtıldı

HTC Vive Sync

HTC firması toplantıların daha verimli yapılabilmesi için Vive Sync isimli yeni sanal gerçeklik platformunu tanıttı. HTC Vive Sync platformunun beta testlerine de başlandı.

HTC Sanal Gerçeklik Platformu: Vive Sync

Bir dönem akıllı telefon sektörünün önemli firmalarından olan HTC, son yıllarda daha yenilikçi sektörlerde faaliyet göstermeye devam ediyor. Özellikle kripto para ve blockchain teknolojilerine yönelen HTC, bu alanda da şimdiye kadar büyük bir başarıya imza atamadı diyebiliriz.

Firmanın faaliyet gösterdiği alanlardan birisi de sanal gerçeklik sektörü. Özellikle koronavirüs salgını nedeniyle eğitimde ve işte online görüşmelerin artması, sanal gerçeklik destekli toplantı platformlarına duyulan ihtiyacın artmasına da neden oldu. Bu nedenle HTC firması sanal gerçeklik çalışmalarını hızlandırdı.

Sanal gerçeklik platformu Vive Sync için beta testlerine de başlandı. Vive Sync, 30 kullanıcıya kadar online toplantıları destekliyor ve 360 derece toplantı imkanı sunuyor. Vive Sync’i denemek için kullanıcıların sanal gerçeklik gözlüğü‘ne de sahip olmaları gerekiyor.

Öncelikle kullanıcıların selfie kamerası ile kendilerine bir avatar oluşturması gerekiyor. Daha sonra bu avatar ile toplantıya katıldıklarında, duyguların ve hareketlerin daha gerçekçi bir şekilde toplantıdaki diğer kişilere aktarılması sağlanıyor.

Vive Sync geliştirme çalışmalarından sonra çok daha iyi bir hal alacak. Vive Sync’in beta sürümü 2020’de ücretsiz olarak tüm kullanıcılara açılacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir