HTC‘nin yeni nesil amiral gemisi modeli One M9‘un yeteneklerini gösteren tanıtım videoları şirketin resmi YouTube kanalından yayınlandı.

htc-one-m9-1

HTC Mart ayının başında MWC 2015 kapsamında Barselona‘da düzenlenen etkinlik ile yeni nesil amiral gemisi modeli One M9’u tüm dünyaya resmen tanıtmıştı.

Akıllı telefon oldukça başarılı donanım özelliklerine sahip olduğu halde üç nesildir aynı tasarım çizgisi kullanıldığı için eleştiri oklarının hedefi olmuştu.

Ancak görünen o ki firma tüm eleştirilere rağmen yeni nesil akıllı telefonundan oldukça memnun. Dünyada bir ilki başararak yekpare metal kasaya çift tonlu renk veren HTC yeni yayınladığı tanıtım videolarında da bunu vurguluyor.

htc-one-m9-2

Tayvanlı akıllı telefon üreticisi 16 Mart tarihinde kendi ülkesinde satışa sunacağı akıllı telefon için tasarımını, donanımını ve yazılımsal özelliklerini ön plana çıkartan 5 adet tanıtım videosunu yazının sonunda izleyebilirsiniz.

Ancak siz videolara geçmeden hemen önce akıllı telefonun özelliklerini hatırlatalım.

HTC One M9 Snapdragon 810 işlemci, 3 GB RAM, 5 inç büyüklüğündeki Full HD ekran, 20 megapiksel arka ve Ultrapixel ön kamera, 2840 mAh batarya, Dolby işbirliği ile güçlendirilmiş BoomSound stereo hoparlörler kullanıyor. Ayrıca cihaz Android 5.0 Lollipop üzerinde özelleştirilmiş Sense 7 arayüzü ile çalışıyor.