HTC Exodus Duyuruldu

HTC‘nin blockchain destekli yeni akıllı telefonu Exodus duyuruldu. Cihazın tüm detayları haberimizde.

HTC Exodus Teknik Özellikleri

Blockchain kavramı cep telefonlarımıza kadar ulaşmaya başardı. Kısa bir süre önce dünyanın ilk blockchain telefonu Finney 1.000 dolarlık fiyatı ile tanıtılmıştı. Dünyanın 2. blockchain telefonu olan HTC Exodus resmiyet kazandı.

HTC blockchain teknolojisi ile geliştirilen Exodus isimli telefon kripto para ile yakından ilgilenen kişilere özel olarak üretilecek. HTC Exodus donanımsal olarak kripto paraları ve uygulamaları güvende tutabilecek. Ayrıca evrensel bir kripto para cüzdanı de telefonda dahili olarak bulunacak.

HTC’nin bir diğer hedefi de dünyadaki tüm Exodus modelleri arasında bir ağ kurarak kullanıcılar arasında komisyonsuz kripto para transferi gibi olanakları sağlamak.

HTC Vive Kurucusu Phil Chen bu girişimde önemli bir role sahip. Phil Chen’in HTC Blockchain biriminin başına geçmesi bekleniyor. Kısa bir süre önce Facebook Messenger ve Instagram yöneticilerinin Facebook blockchain departmanına transfer oluşu bu geçişte önemli bir rol model olarak tanımlanıyor.

Dünyanın 2. blockchain teknolojisi ile üretilene telefonu HTC Exodus’un piyasaya çıkış tarihi ve fiyatı şimdilik belli değil. Telefonun ödemelerinin kripto para ile yapılması da gündemde.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir