htaccess ile 404 Özel Hata Sayfası Oluşturmak

Ziyaretçileriniz sitenizdeki bir sayfaya ulaşamadığında “Sayfa görüntülenemiyor” hatası yerine sizin belirlediğiniz bir dosyaya yönlendirme yapabilirsiniz. Aşağıdaki kodları kullanarak bu işlemi kolayca yapabilirsiniz.

Kod:

ErrorDocument 404 /hata/404ozel.html

Not: Internet Explorer, boyutu 512 bayttan küçük olan hata sayfalarıyla karşılaştığında, MSN,Bing arama sayfaları gibi kendi hata sayfasını kullanıcıya göstermektedir. Belirttiğiniz hata sayfasının 512 bayttan büyük olduğundan emin olun.

83 Yorum

  1. Hocam peki vbseo linklerini vbulletin orjinal linklerini yönlendirmek istiyorum. Bunu nasil yapabiliriz.
    Teşekkürler

  2. Güzel anlatım olmuş hocam emeğinize sağlık. Bir zamanlar bu konuyu çok aramıştım ama buradaki anlatım çok başarılı.

  3. teşekkürler çok işimize yaradı. Birde 404 bulunan sayfayı anasayfaya yönlendirmek için ne yapmamız gerekiyor ?

  4. Google’da bu konuya önem veriyor kullanıcı deneyiminin arttırılması için kullanıcının hata sayfasına yönlendirilmesi olumlu bir şey. Tarayıcı hata vereceğine sizin siteniz hata verse çok daha verimli olur.

  5. teşekkürler çok işimize yaradı. Birde 404 bulunan sayfayı anasayfaya yönlendirmek için ne yapmamız gerekiyor onun hakkında bilgi verseniz?

  6. Google’da bu konuya önem veriyor kullanıcı deneyiminin arttırılması için kullanıcının hata sayfasına yönlendirilmesi olumlu bir şey. Tarayıcı hata vereceğine sizin siteniz hata verse çok daha verimli olur.

  7. Bu konuda yapılan bir çok yorum var fakat bu içerik farklı ve ilk defa karşılaştığım bir konu diğer konulara henüz bakmadım ancak faydalı buldum, paylaşımların devamını bekleriz.

  8. Türkiye’nin Tüm Şehirlerinde Nakliyat Yapanlar http://www.nakliyatyapanlar.com Her Geçen Gün Gelişen Hizmet Sektörünün Her Anlamda Bizlere Hizmet Sağlıyor. Olmasından Dolayı , Artık İstediğimiz Gibi Farklı Sektörlerde, Farklı Hizmetler Veren Siteler İle İstediğimiz Gibi Evinizi Şekilde Taşıyabiliyoruz. Bunun İçin de İstediğiniz Gibi Kaliteli Bir Firma Bulmak Ve Bu Firma İle Taşınma İşlemlerinizi Yapmak Çok kolaydır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir