HP’den 99 Dolarlık Android’li Tablet

HP, 99 dolar fiyat etiketine sahip olacak yeni Android’li tableti 7 Plus’ı ABD’de duyurdu. Şirket, rekabetin boyutlarını agresif fiyat stratejisiyle değiştirebilecek mi?

HP, Android‘li oldukça agresif bir fiyatlandırma politikasına sahip tablet bilgisayarlarını duyurmaya devam ediyor. Şirketin en son tableti, Plus 7 adını alırken fiyatıyla da dikkat çekti. 7 inçlik tablet sadece 99 dolar fiyat etiketiyle teknoloji raflarıyla buluşacak. Şimdilik yalnızca HP.com üzerinden satışta.

ABD‘de gittikçe artan Android‘li tablet satışları arasındaki pastadan daha fazla pay kapmak isteyen şirketin bu modelindeki 100 doların altındaki çarpıcı fiyatlandırması dikkat çekici. Peki HP Plus 7 ne gibi özelliklerle tüketiiclerin karşısına çıkıyor?

hp-plus7-tablet-1

Tablet bilgisayarın ön yüzünde alışık olunan HP logosu yerine Hewlett Packart yazısı var.

Hangi özellikleri öne çıkıyor?

Android 4.4.2 ile gelen tablet; 1GHz hızında çalışan Allwinner A41 işlemciye sahip. 1GB RAM, 8 GB dahili depolama kapasitesi ve microSD kart desteği öne çıkan özellikleri. Ön ve arka yüzünde birer kamerası bulunan HP Plus 7’nin arka kamerası 2 megapiksel çözünürlükte fotoğraf çekimine olanak tanırken ön kamera ise VGA çözünürlük sunuyor.

Kamera konusunda iddiası bulunmayan 7 inçlik tabletin 1024 x 600 çözünürlükte ekranı, 2800mAh bataryası, bilgisayar ekranını kablosuz olarak tablete yansıtma olarak özetlenebilen Miracast teknolojisi öne çıkan diğer özellikleri arasında. Ürünün Türk pazarında satışına başlanıp başlanmayacağı henüz bilinmiyor.

hp-plus7-tablet-2

Kaynak: ShiftDelete

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.