Domain kayıtları, com, net, com.tr, name gibi değişen isim aralıklarından oluşmaktadır. Bu sistemlerde kullanıcılara sunulan paketler bulunmaktadır. Kurumsal alanda ve bireysel alanda hazırlanan domain kayıtlarına erişim yapabilirsiniz.

Domain uygulamalarında transfer izinleri sağlanabilir. Yenilenme aşamasında da müşterilere ek indirimler uygulanır. Bazı paketlerde sınırsız elektronik mail yönlendirme servisleri bulunur. Domain kayıtlarında isteğe uygun olan alan ad sorgulaması için domain sorgulama kullanılabilir. Alan adlarında kullanılan disk alanı da çok önemlidir. Yani sitenin içeriğe göre ne kadar alan kapladığına göre kapasite verlirlernir. Bu durumda data ve mail trafik süreçleri çok önemli etkendir. Müşteriler isteğe bağlı olarak süre uzatması yapabilir. İnternet erişim protokollerinde sitenin yayınlanması için aynı zamanda marka tescil yapılması gerekir. Alan adları belirlenirken tüm süreçlerde şifre uygulanır. Çevrimiçi yapılan marka tescil sorgulama süreçlerinde ödeme metotlarında değişiklik yapılır. Kullanıcının işini kolaylaştıran marka tescil sorgulama sayesinde alan adlarına kolayca erişim sağlanır. Hosting yükseltmelerinde, kurumsal web hosting süreçlerinde de farklı paketler kullanılır. Marka tescil sürelerinde paket yenilenmesi yapılabilir. Domain kayıt yaptırımlarında gerekli olan sözleşme kurullarına uyulması gerekir.

Kullanılan hizmet veya markaya ait yeni kayıt edilen domain adreslilerinde 24 saatlik bir süre beklemek için idealdir. Hosting ve domain paketleri hizmet şekline uygun yapılmalıdır. Ürünler için yasaklanmış alan adları seçilemez. Sorgulama yapılan ekranda aynı zamanda müşterilere uygun olan Host planlaması yapılır.