Honor MagicBook X 15 Tanıtıldı

Honor MagicBook X 15

Honor yeni dizüstü bilgisayarı MagicBook X 15 modelini tanıttı.

Honor MagicBook X 15 Teknik Özellikleri

Kısa bir süre önce okulların açılması ile yeni ve eski öğrenciler bilgisayar arayışına girmişken oldukça iyi bir alterntatif olabilecek bir dizüstü bilgisayarla karşınızdayız. Honor MagicBook X 15 teknik özellikleri ve fiyatı ile rakiplerini zorlayacak.

Teknoloji dünyasında son yılların yükselen markalarından Honor kendi ekosistemini genişletmeye devam ediyor. Akıllı telefon, akıllı saat, kulaklık ve aksesuarlarda ismini sık sık duyduğumuz firma bilgisayar sektörüne de güçlü bir giriş yaptı. Honor şirketinin dikkat çeken dizüstü bilgisayarlarından olan Honor MagicBook X 15 firmanın bu konudaki başarısını ortaya koyuyor.

Dizüstü bilgisayar tasarımı, özellikleri ve taşınabilirliği ile özellikle de öğrenciler ve profesyonellere hitap ediyor. Cihaza ilk bakıldığında en ön plana çıkan özelliği tasarımı diyebiliriz. Dizüstü bilgisayarda yüksek kaliteli alüminyum materyale yer verilmiş ve bu da cihaza oldukça şık bir görünüm sağlıyor. Dizüstü bilgisayar 16,9 mm kalınlık ve 1,56 kg ağırlık ile taşınabilirlik ve rahat kullanım açısından kendini rakiplerinden ayırıyor. Cihazın güç butonunda parmak izi okuyucu sensörü konumlandırılmış.

Tüm İşler İçin Yeterli Güç

Bir bilgisayarda aranan en önemli noktalardan birisi de donanımı. Honor, MagicBook X 15 ile bu noktada kullanıcısını memnun edecek bir dizüstü bilgisayar üretmeyi başarmış. Cihaz Intel Core i5-10210U işlemciden güç alıyor. Dizüstü bilgisayarda 8 GB / 16 GB DDR4 RAM alternatifleri sunuluyor. Cihazın ekran kartı tarafında ise birçok işin sorunsuz olarak yapılabilmesini sağlayacak Intel UHD Graphics mevcut.

Günümüzde bilgisayar performansını en üst seviyede yaşamayı sağlayan, öğrenciler ve çalışanlar için vazgeçilmez olan SSD elbette MagicBook X 15’te de bulunuyor. Cihazda 256 GB / 512 GB SSD seçenekleri sunuluyor.

Honor MagicBook X 15

Göz Sağlığı İçin Flicker-free Sertifikası

Honor MagicBook X 15 günümüz dizüstü bilgisayarlarında standart olarak gelen 15,6 inç büyüklüğünde bir ekrana sahip. Cihazın ekran çözünürlüğü 1.920 x 1.080 piksel. Dizüstü bilgisayarın ekran / kasa oranı ise %87. Cihazda ayrıca %100 sRGB renk canlılığı da mevcut.

Dizüstü bilgisayarın ekranı göz sağlığı dikkate alınarak bazı teknolojiler ile donatılmış. Cihazın ekranında görüntüde meydana gelen titreşimleri başarılı bir şekilde engellediğini belirten Flicker-free sertifikası ve göz sağlığına zararlı olan mavi ışığı engellediğini belirten düşük mavi ışık sertifikası da sunuluyor.

Hafif, taşınabilir ve kompakt dizüstü bilgisayarlarda en çok merak edilen konu ise bataryaları. Gün içinde çalışırken veya internette sörf yaparken aniden şarjının bitmesini kimse istemez. Honor MagicBook X 15 bu noktada rakiplerinin önüne geçiyor. Cihaz 42 Wh’lık bataryası ile normal kullanımda tüm gün şarjım bitti sorunu yaşanmasının önüne geçiyor.

Dizüstü bilgisayarı şarj etmeyi unuttuysanız ya da bilgisayarla acele bir yere gitmek zorundaysanız, birçok bilgisayarda bulunmayan bir özellik karşımıza çıkıyor. Cihaz 65 W hızlı şarj desteği ile sadece 30 dakikada %53 batarya seviyesine, 60 dakikada ise %88 batarya seviyesine ulaşabiliyor.

Günümüzde bilgisayarlar, akıllı telefonlar ve aksesuarlar birbirleri ile sürekli bağlantı içinde çalışıyor. Honor şirketi de tam bu noktada kullanıcılarına oldukça iyi bir özellik sunuyor. Çoklu ekranda çalışma özelliği ile Honor markalı akıllı telefonlarının ekranını bilgisayara yansıtarak telefonlarını gerçek zamanlı olarak bilgisayardan yönetebiliyorlar.

Honor MagicBook X 15 Fiyatı

Dizüstü bilgisayarın satış fiyatı 5.999 TL.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir