HGST’den Son Sürat 1.6 TB SSD

Western Digital’ın kurumsal çözümleriyle tanınan markası HGST, SAS arayüzüne sahip çok yüksek kapasiteli SSD modellerini piyasaya sürüyor.

HGST şu anda üreticilere uygunluk testleri için iletildiğini belirttiği üç yeni katı hal sürücü modelini piyasaya süreceğini açıkladı. Ultrastar SSD800MH.B, Ultrastar SSD1600MM ve Ultrastar SSD1600MR modellerinin iki tanesi farklı işler için özellikle üretilmişken bir tanesi de gündelik genel kullanım için sunuculara takılmayı bekliyor.

western-digital-hgst-ssd-1

SSD performansını ağır yük altındaki sunucu sistemlerine taşımayı hedefleyen sürücülerden Ultrastar SSD800MH.B 800 GB depolama alanı sunuyor ve yazma ağırlıklı işler için özelleştirilmiş. Aynı şekilde SSD1600MR modeli okuma yoğunluğu yüksek ihtiyaçlar için tasarlanmışken kendisiyle aynı 1.6 TB depolama alanı sunan Ultrastar SSD1600MM de genel kullanım için sunuluyor.

Ne zaman piyasaya çıkacak?

Intel‘in 20 nanometrelik üretim sürecinden çıkan MLC NAND yongaların kullanıldığı sürücüler 12 Gbps SAS arayüzünü kullanıyor. Üretici HGST, bu üç ürünün de sunucu sistemlerinde kullanılmak üzere satışa sunulduğunu belirtiyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir