2013 yılında ilk versiyonu yayınlanan ve günümüzde de hala en popüler oyunlar arasında yerini koruyan Subway Surf her yaştan kitlesi tarafından çok seviliyor. İlk çıktığında sadece akıllı telefonlar ve tabletlerde oynanabilen bu oyun şimdi Oyun Parkur sitesinde web tarayıcısı üzerinden de oynanabiliyor. Oyuna başladıktan sonra bırakması zor olan ve adeta bağımlılık yapan bu oyunun grafikleri gerçekten de çok başarılı. 3 boyutlu gibi gerçekçi görseller ve oyun efektleri kullanılan Subway Surfers oyununda çok uzun süre vakit geçirebilirsiniz.

subway-surf

Oyunun temel amacı, tren yolunda koşarak altınları toplamak ve en yüksek puanı kazanarak arkadan koşan bekçi ve köpeğine yakalanmamak. Bir süre ilerledikten sonra oyun hızlanmaktadır. Kazandığınız puanlarla karakterinizi daha da güçlendirebilir ve yeni özellikler satın alabilirsiniz. Her bölümde verilen görevleri yerine getirdikçe bir sonraki yeni bölüme geçilebiliyor.

Subway Surfers oyununda The Daily Challenges ve Weekly Hunt isimli temel görevler bulunmaktadır. Çeşitli harfleri ve maddeleri toplayarak daha fazla altın kazanmanız mümkün. Ayrıca günlük olan bu görevleri 5 gün boyunca üst üste yaparsanız 5. günün sonunda size Super Mystery Box isimli bir kutu hediye ediliyor. Bu kutuyu açarak yeni kostümler ve altın kazanabilirsiniz.

Oyunda harf toplamanın yanında, 20 kez zıpla, 2 kez güçlendirici kullan ve 1 koşuda 200 altın toplama gibi bitmek bilmeyen görevler de var. Bu görevleri de başarılı bir şekilde bitirirseniz skor çarpanınız bir kademe daha ilerler ve bu da daha yüksek skor yapmanıza olanak sağlar.

Bütün sonsuz koşu tarzındaki oyunlarda olduğu gibi Subway Surfers oyununda da bazı yükseltmeler var. Bu yükseltmeler arasında Jetpack, altın toplayan mıknatıs, süper zıplama ayakkabıları ve en önemlisi 2X multiplier isimli skorunuzu sürekli katlayan bir öğe mevcut. Özellikle altın toplayan mıknatısla çevrenizdeki tüm altınları manevra yapmaya gerek olmadan otomatik toplayabilirsiniz.

Oyunun alışveriş bölümünden altın kazan bağlantısına tıkladığınızda 7 farklı altın kazanma seçeneği karşınıza çıkıyor. Oyunun Twitter, Facebook, veya YouTube sayfalarına abone olarak kolaylıkla 900 altın kazanabilrisiniz. Bedava altın kazanma yöntemi bu seçeneklerle sınırlı değil. Sponsor videoları da izleyerek günlük 300’den fazla altın kazanmak mümkün. Dikkat etmeniz gereken en önemli nokta, altın kazanabilmek için sponsor videoyu sununa kadar izlemeniz gerekiyor. Ayrıca oyunu Facebook hesabınızla entegre ederseniz 5000 altını bedava kazanabilirsiniz.

Oyunda altınların yanında bazı mor renkli gizemli kutular bulunmaktadır. Bu gizemli kutuların içinden altınlar, güçlendirmeler ve karakterlerin kilidini açmak için bazı hediyeler çıkmaktadır. Şanslı biriyseniz bu kutular ile Jackpot yaparak tek seferde 100.000 altını kazanabilirsiniz.

Ücretsiz olarak akıllı telefonlar, tabletler ve Oyun Parkur web sitesinde tarayıcı üzerinden oynanabilen bu oyun sürekli güncellemeler alıyor. Her yeni versiyonda adeta baştan aşağıya yenilenen oyunda yepyeni maceralar sizleri bekliyor.