Havalandırma Sistemleri

İnsanların ortak olarak kullandıkları alanda bulunan kirlenmiş ve yoğunlaşmış havayı, özel makineler sayesinde havanın temizlenmesi ve yeni sağlıklı hava verilme işlemine havalandırma adı verilmektedir.

Bu işlemi konusunda uzman kişiler ve tecrübeli kişiler tarafından yapılmalıdır, aksi durumda insan sağlığını olumsuz yönde etkileyecek durumlar ortaya çıkabilmektedir. Bu işlemleri yaptırmak isterseniz iletişime geçmeniz gereken maltepe klima servisi ve kombi servisi gibi firmalar olmak zorundadır.

Verilen Hava Neye Göre Değişmektedir?

Yukarıda belirtilen kirli havanın emilip yerine temiz ve hafif hava verilmesi işlemi, havalandırma işlemi yapılacak ortamın fiziksel özelliklerine göre değişmektedir. Büyük bir alana küçük makinelerle havalandırma işlemi yapılırsa bu havalandırma işlemi yeterli olmayacak ortamı tekrardan kirli ve yoğun hava kaplayacaktır. Ortamın büyüklüğü, ortamda bulunan insan sayısı, ortamda bulunan malzeme sayısı gibi etkenler havalandırma biçimlerini değiştirebilmektedir.

Havalandırma Sistemleri Kaç Çeşittir?

Lokal havalandırma sistemi, merkezi havalandırma sistemi ve davlumbaz havalandırma sistemi olarak üç ana başlıkta toplanmaktadır. Lokal olarak bilinen havalandırma mekanizması, evlerde, küçük çalışma ofislerinde kullanılan klimalar olarak bilinen sistemin adıdır.

Bu sistemde genellikle 220v gibi bir güçle çalışan klimalar kullanılmaktadır. Merkezi havalandırma sistemi ise daha önce karşılaştığınız ama bilgi sahibi olmadığınız bir sistemdir. İnsanların çokça bulunduğu yerlerde kullanılan bu sistem insanların üzerine tavana monte edilmiş havalandırma sistemi ile kirli havayı alıp temiz hava verme işlemidir.

Bu sistemi en çok alışveriş merkezi, metro, hava limanı gibi yerlerde bulunmaktadır. Davlumbaz yöntemiyle yapılan havalandırma sistemi ise daha çok evlerin mutfak bölümlerinde kullanılan içeride bulunan pis hava, yağ kokusu, gaz kokusu gibi kokuları emme yöntemiyle alıp baca yardımıyla dışarı attığı sistemdir.

Hızlı ve Kolay İletişim

Bu sistemler hakkında daha fazla bilgi almak ve işlem yaptırmak istiyorsanız, bu konuda yıllardan beri uzman kadrosuyla çalışan, Aktek Elektro Mekanik adresiyle iletişime geçebilirsiniz www.aktekelektromekanik.com, [email protected] 0216 383 9878 bulunan iletişim bilgilerinden gerekli bilgileri ve desteği alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir