J.K. Rowling, Harry Potter and the Cursed Child ismiyle tamamen yeni bir Harry Potter hikayesinin geleceğini açıkladı.

harry-potter

Harry Potter hayranları için güzel haberler gelmeye devam ediyor. Sinema için Fantastic Beasts and Where to Find Them isimli yapım Kasım 2016’da vizyona girecek. Ünlü oyuncu Eddie Redmayne’in yanı sıra DC filmlerinde Flash karakterini canlandıracak olan Ezra Miller da filmin kadrosuna katılmıştı.

Fantastic Beasts and Where to Find Them, Harry Potter hikayelerinin 70 yıl öncesini anlattığı için Harry ve arkadaşlarından herhangi bir eser bulunmayacak. Ancak 70 yıl önce varolanlar varsa onlara göndermeler yapılabilir.

Harry Potter serisinin yazarı J.K. Rowling, şimdi ise daha farklı bir müjdeyi verdi. Harry Potter and the Cursed Child (Lanetlenmiş Çocuk) ismiyle yeni bir Harry Potter hikayesinin geleceğini ancak bunun 2016’da sadece tiyatro oyunu olacağını duyurdu. J.K. Rowling ve İngiliz senarist Jack Thorne tarafından yazılan bu oyunun Harry Potter’ın öncesini anlatmadığı belirtildi. Neden tiyatro oyunu olduğunu ise ancak izledikten sonra anlaşılacağı açıklandı.

Oyunun farklı dillerle ülkeleri gezip gezmeyeceği bilinmiyor ancak tüm dünyada hayran kitlesi olduğu için hikayenin ya film ya da kitap olarak tüm dünyaya daha sonradan yayılması bekleniyor.