Hamachi Nedir?

Hamachi, internet bağlantısı üzerinden bir ağ oluşturarak arkadaşlarınız ile farklı ortamlarda bulunsanız bile aynı ağa katılarak birlikte oyun oynama keyfi yaşayabileceğiniz ücretsiz bir programdır.

Sanal ağlar oluşturarak kişilerin ortak bir ağ üzerinde buluşmasını sağlayan Hamachi, Tungle ile birlikte en popüler sanal ağ oluşturma programlardan bir tanesi durumunda.

Programın kullanımı da oldukça basit. Sade ve pratik bir arayüze sahip olan LogMeIn Hamachi programını bilgisayar kullanma tecrübeniz çok olmasa da rahatlıkla kullanabilirsiniz. Giriş yaptıktan sonra sol üstte bulunan güç düğmesine tıklayarak programı çalıştırarak daha sonra kendi sanal ağınızı oluşturabiliyor yada arkadaşlarınızı oluşturmuş olduğu ağlara katılabiliyorsunuz.
Oluşturulan ağlar için atanan IP adresleri sayesinde diğer ağlara giriş sağlayabilirsiniz. IP adresi yanında oluşturulan ağlar için şifre de belirleyerek başka kişilerin girme riskini önleyebilirsiniz.

En büyük kullanım alanı çevrimiçi oyunlar olan Hamachi programı, oyuncuların aynı LAN bağlantısı üzerindeymiş gibi görünmesini sağlıyor. Böylelikle iş yerinizde arkadaşlarınız ile aynı LAN üzerinde Counter Strike yada benzer diğer oyunları hep birlikte oynayabiliyorsunuz.
Güvenlik konusunda tam not almayı başaran Hamachi ile kurduğunuz sanal ağlar oldukça güvenlidir. Kendi şifreleme işleminizin dışında oluşturulan sanal ağlar LogMeIn şirketi tarafından oldukça hassas bir şekilde korunuyor.

Sanal ağ nasıl oluştururum yada arkadaşlarımla birlikte multiplayer nasıl oynarım diye kara kara düşünüyorsanız hemen Hamachi programını indirerek arkadaşlarınızla birlikte oyun oynama keyfini yaşayabilirsiniz.

Hamachi İndirmek İçin Tıklayınız

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.