Halo 2 Multiplayer Geri Dönüyor

Halo 2 Multiplayer Project Insignia

Microsoft‘un 20 yıl önce piyasaya sürdüğü Halo 2 multiplayer oyunu hayran yapımı proje ile geri geliyor.

Halo 2 Multiplayer Geri Dönüyor

İlk çıkışından günümüze 20 yıl geçen Halo 2 geri dönüyor. Serinin hayranlarının geliştirdiği bir proje ile oyunun sunucuları tekrar açılacak. Bu da Halo 2 multiplayer’ın yeniden canlanmasını sağlayacak diyebiliriz.

Hayranları Halo 2 Multiplayer İçin Sunucu Açıyor

İlk olarak Xbox konsolu ile erişilebilir olan Xbox Live hizmeti bazı oyuncular tarafından yeniden geliştirildi. Project Insignia adlı proje Halo 2 için sunucu açacağını açıkladı. Böylece ikonik oyuna sahip olan oyuncular Team Slayer gibi modlarda bir kez daha online maçlara katılabilecek.

Xbox konsolları için Xbox Live desteği 2010’da Microsoft tarafından durdurulmuştu. Bu karar ise Halo 2, Star Wars Battlefront II ve Phantasy Star Online gibi dönemin önemli oyunlarında çok oyunculu modun kapanacağı anlamına gelmişti.

10.000’den Fazla Xbox Kullanıcısı Project Insignia’ya Kaydoldu

Project Insignia ise Xbox Live’ın altyapısını kopyalayarak çok oyunculu deneyimi geri getirmeyi hedefliyor. Gelen ilk bilgilere göre 10 binden fazla Xbox kullanıcısı 200’e yakın oyuna erişebilmek için Project Insignia’ya kaydoldu. Rakamlar hala küçük olsa da proje liderleri yeni oyunla beraber bu rakamın büyüyeceğine inanıyor.

Halo: The Master Chief Collection gibi resmi alternatifler üzerinden Halo 2’ye erişmek mümkün. Ancak oyunun online sunucuları kapandığı için çok oyunculu olarak oynanamıyor. Project Insignia ise oyunu denemek isteyenlere alternatif bir yol sunmuş oluyor.

Projenin Ne Kadar Başarılı Olacağı Belli Değil

Insignia adlı projenin ne kadar başarılı olacağı belli değil. Ancak açıldığında birçok ikonik Xbox oyununun canlanacağı bir gerçek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir