Half-Life 2 VR Oyunu Oldu

Half-Life 2 VR

Hayran yapımı bir mod ile Half-Life 2 oyunu VR gözlüklerle oynanabilir hale geldi.

Half-Life 2 VR Oyunu Oldu

Oyun dünyasının en önemli aksiyon serilerinden olan Half-Life yeni bir hayran yapımı VR modu daha aldı. Half-Life 2’yi tamamen oynanabilir bir VR oyununa dönüştüren geliştirici ekibi Half-Life 2 VR‘ı Steam‘den ücretsiz olarak erişilebilir yaptı.

Half-Life 2 VR Mod Ücretsiz Nasıl Oynanır?

2020’de çıkış yapan Half-Life: Alyx aslında Valve‘nin VR platformları için geliştirdiği bir oyundu. Source VR Mod Team adlı ekip popüler Half-Life oyununu VR’a getirmek istedi. 2004 yılında çıkan Half-Life 2 oyunu VR mod ile sanal gerçeklikte oynanabiliyor.

Steam’den ücretsiz erişime açılan VR mod Half-Life 2 oyununu satın alan tüm oyuncular tarafından test edilebiliyor. Şimdilik beta sürecinde olan sanal gerçeklik versiyonu meşhur hikayeyi baştan sona oynamaya imkan sunuyor.

Source VR Mod Team, Half-Life 2: VR Mod ile ilgili detaylı bilgi paylaşmamış olsa da Half-Life: Alyx’te bulunan bazı özellikleri oyuna entegre ettiklerini belirtti. Örneğin Half-Life: Alyx’te bulunan silah seçim ekranı birebir Half-Life 2’de de yer alıyor.

Steam’de Oldukça Pozitif Yorumlar Var

Diğer VR özellikleri arasında isteğe bağlı olarak lazer ışığı, silah şarjörünü yeniden yükleme ve 2 elle silah kullanabilme gibi detaylar var. Proje şimdilik bitmemiş olsa da Steam topluluğunda oldukça pozitif yorumlar aldığını belirtelim.

VR projesi ilk olarak 2017 yılında açıklandı ve geliştirilmesi 2021 yılında tamamlandı. Ancak modun yayınlanması 2022 yılına kadar gecikti. Half-Life 2: VR Mod ilgi çekici görünse de hayranlarının hayata geçirdiği ilk proje değil. Daha önce de Black Mesa adlı bir Half-Life remake’i geliştirilmişti.

Half-Life 2 VR Mod Tanıtım Videosu

Source VR Mod Team’in Youtube hesabında paylaşılan Half-Life 2 VR Mod tanıtım videosunu aşağıda izleyebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir