okey oyna

Güvenlik Kamera Sistemleri Nedir?

Güvenlik Kamera Sistemi

Güvenlik kameraları sayesinde, yaşanılan ve çalışılan ortamların sağlıklı ve huzurlu olması sağlanmaktadır. Üretilmiş bu teknoloji, insanların hem güvende olup olmadığını düşünmeden çalışabilmesine ve uyumasına yardımcı olurken, olası bir saldırı anında saldırganların kimliğinin tespit edilmesine de oldukça faydalıdır. Güvenlik kamera sistemlerinin kurulumuna geçilmeden önce, hangi tip kamera sistemi satın alınacağına karar verilmesi gerekir. Kameralar kablolu ve kablosuz olarak satılmaktadır.

Kablolu Kameralı Güvenlik Sistemleri

Kablolu kameralar, içinden taşınmayı düşünmediğiniz mülkler için çok daha uygun ürünlerdir. Duvarların delinerek kabloların gizlenmesi gerekir. Bu durum sizlere biraz daha maliyet çıkartırken, ekstra olarak güvenlik de sağlar. Kabloların kolay kopartılamaması için duvar içinden geçirilmesi, sıvanması ve boyanması sonrasında kablolarınızın dilediğiniz yerden size görüntü vermesini sağlayabilirsiniz. Bu kameraların kurulumundan sonra, kaydedicilerinizin kayıt kapasitesini artırırsanız bir aya kadar sabah akşam, yirmi dört saat kamera kaydı yapabilir ve olası bir durumda çıkartıp kolaylıkla izleyebilirsiniz. Gece görüşü sağlamak için ir kameralar kullanabilirsiniz. Ir kameralar infrared teknolojisine sahiptir.

Kablosuz Kameralar

Kablosuz kameralar, ortak wifi ağlarından kendi sinyallerini sağlayarak görüntü aktarımı yaparlar. Dilenen yere taşına bilen ve sabitlenebilen kablosuz kameralar, taşınabileceğiniz, kiracı olduğunuz mülklerde kullanmanız için çok daha uygundur. Kablolu kameralar gibi duvar içerisinden sökmeniz gereken tertibat olmadığı için, sadece paneli ve kameraları alıp evden ya da iş yerinden taşınmanızı gerçekleştirebilirsiniz. Speeddome ve dome kameralar olarak geçen hızlı görüş alan kameraları tercih edebilirsiniz. Bu kameralar oldukça profesyonel şekilde işlerini yaparken yakınlaştırma ve görüntü yakalama özelliklerini de yanında getirirler.

Güvenlik Kamera Sistemi

Uzman Yardımı

Eğer kablolu kameralar takmak ve kullanmak istiyorsanız, mutlaka uzmanlarla görüşmelisiniz. Sizler için ideal noktaları keşfederek kurulumda, duvar içinden kablo geçirmede oldukça faydalı olacaklardır. Doğru noktaların kırılması, kabloların doğru şekilde geçirilmesi ve görüntü akışının sağlanmasını bu işin uzmanı güvenlik şirketleri çok daha kısa sürede profesyonelce halledebilirler. Kendiniz kablolu kamera sistemi kurmak için zamanınızın olmadığının farkındaysanız, işi profesyonellere bırakmak en doğrusudur.

Kurulumu Müşterinin Yapması

İnternetten ya da işletmeden güvenlik sistemi satın alarak evinizde kurabilirsiniz. Kablosuz güvenlik sistemlerinin kurulumu diğerine göre çok daha kolay olduğu için, kendiniz takacaksanız kablosuz tercih edin. Evinizdeki wifi sinyali kesilen noktaları iyi takip etmelisiniz. Sinyal kesilen noktaya kamera takmanız görüntü alamamanızı sağlamaktadır. Geliştirilen teknolojilerde, sinyal artırıcı ürünler de vardır. Eğer ev içinde sinyal artırmak isterseniz bu ürünlerden satın alıp, kameralarınızı dilediğiniz noktalara monte edebilirsiniz. Aksi takdirde denildiği gibi kameranın görüntüsü ya kalitesiz ya da hiç olmaz. Kayıt altına alacağınız bilgisayar ya da harici bir bellek gereklidir. Yedekleme yapacağınız bu noktayı özenle seçmeniz ve kutu içerisinden çıkan direktiflerle ürünü kurmanız gerekir. Tıkandığınız yerde uzmanlardan yardım istemekten çekinmeyin.

Data Güvenlik iletişim adresleri : 444 22 74 0850 304 46 16

 1.403 defa okundu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir