Güneş Konsepti

Yaz mevsimi, giyimin hayat bulduğu dönemdir. Ayakkabının her çeşidi, renklerin bütün tonları, çantalar, şortlar, etekler ve giyim adına her şey bu mevsimde gösteriş kazanır. Rahat ve salaş yaz elbiseleri, altına en çok yakışan parmak arası sandaletler, yine ona uygun büyük çantalar, yaz mevsiminde birçok kadının vazgeçilmezidir. Yaz mevsiminin sıcak olması dolayısıyla daha çok esnek, bol ve açık tondaki elbiseler tercih edilir.

yaz-elbiseleri

YAZIN TERCİH EDİLEN KUMAŞLAR

Yaz elbiselerinde en kullanışlı kumaş türleri keten, şifon ve penye gibi sıcak tutmayan kumaşlardır. Penye teri çektiği için sıcak havalarda sağlıklı görülürken şifon da dökümlü ve hafif dokusuyla yüksek derecedeki sıcağın vereceği rahatsızlığı en aza indirir. Keten de yine ince bir dokuya sahip olduğu için yazın çokça tercih edilir.

Likralı, pamuklu, polyester içeren kumaşlar ise sıcak havalarda vücudu daha çok yakar ve terletir. Özellikle koyu renkli elbiselerin sıcağı daha çok çekerek vücudun normalden fazla terlemesine neden olduğu gibi koyu rengin üzerinde oluşan ter lekesi de rahatsız edici bir görüntü oluşturur. Yaz mevsimi elbise konusundaki alternatiflerin sınırsız olması kadar dikkat edilmesi de gereken bir mevsimdir. Güneş ışınları çıplak tene doğrudan temas ettiğinde sıcaklık derecesinin yüksek olması durumunda alerjik cilt rahatsızlıklarına ve güneş lekelerine yol açmaktadır. Dolayısıyla bu mevsimde tercih edilen giysiler özellikle açık renkli, ince ve vücudu sarmayacak şekilde olmalıdır. Trend modeller için tıklayınız. http://www.network.com.tr/yeni-sezon-elbise

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.