Geçtiğimiz günlerde PC sürümü yine ve yeniden ertelenen Grand Theft Auto 5‘in PC, PlayStation 4 ve PlayStation 3 platformlarındaki sürümlerinin grafik karşılaştırılması yapıldı.

gta-5

Rockstar Games tarafından geliştirilen ve Take-Two Interactive tarafından dağıtımcılığı üstlenilen Grand Theft Auto 5, eski ve yeni nesil platformlarda milyonlarca satın alma rakamına ulaşmış olabilir fakat oyunun PC sürümü hala çıkmadı.

Birçok yenilik ile PC platformuna gelecek olan oyun, iki defa ertelenme haberiyle bekleyenlerinin hevesini kursağında bırakmaya devam ediyor. Özellikle 4K çözünürlük ve FPS modu gibi yeniliklerle Grand Theft Auto evrenine yeni bir bakış açısı getirecek olan özellikler, oyunla birlikte gelecek.

GTA 5 PC/PS4/PS3 Karşılaştırması

Rockstar Games oyunu erteleme sebepleri olarak grafik düzeltmeleri ve ufak eksiklikler olduğunu belirtiyor. Yayınlanan karşılaştırma videosundan da anlaşılacağı üzere, oyunun PC sürümünün PS4 ve PS3 konsollarındaki sürümlerden daha kaliteli olduğu bariz ortada gözüküyor.

Normalde 27 Ocak’ın ardından 24 Mart’ta  çıkış yapması beklenilen yapım, yaşadığı ertelenme ile birlikte PC oyuncularıyla 14 Nisan’da buluşacak.