Grup Prizler ile Eviniz Toplu Görünsün!

Evimizde yer alan teknolojik cihazların sayısı hiç de yadırganacak sayıda değil.

Televizyonlar, şarj aletleri, bilgisayarlar, oyun konsolları ve beyaz eşyalar derken evlerimizde kablolar yüzünden adım atacak yer kalmıyor. Bu kablolardan kurtulmanın birkaç yolu var elbette. Örneğin bir işyeriniz olsa kanalı kullanabilirsiniz. Fakat evinizde kablo kanalı kullanmak biraz zor olabilir. Hem görsel açıdan hem de kullanışlılık açısından zor olacaktır.

Ben kendi evimde bu gibi durumlar için ve elektrik hatlarında yaşanan sorunların önüne geçmek için akım korumalı grup priz kullanıyorum. Birbirine yakın olan cihazları tek bir priz üzerinden toplu bir şekilde idare ediyorum. Hem kablolar tek bir noktada toplanıyor hem de cihazlarımı elektrik hatlarında yaşanan sorunlara karşı koruyabiliyorum. Sizlerde evlerinde grup prizleri deneyebilirsiniz. Akım korumalı grup priz almak isterseniz prizlere gözat seçeneğini kullanabilirsiniz.

Akım Korumalı Grup Prizlerin Avantajı

Normal şartlarda grup priz modelleri işinizi görecektir. Fakat akım korumalı grup prizler sizin için daha büyük bir avantaj sağlayacaktır. Elektrik hatlarında yaşanan gerilim yükselmelerine karşı sizi bir nebze de olsa koruyacaktır.

Bilmiyorum daha önce sizlere anlattım mı. Geçtiğimiz 6 yıl içerisinde yaklaşık 12 tane modem değiştirmek zorunda kaldım. Ayrıca masaüstü bilgisayarımın da güç kaynağını 3 kere değiştirdim. Malum ülkemizde sadece elektrik altyapısı değil futbol takımlarının bile altyapıları ortada. Neyse elektrik gerilimlerinin sık sık değişmelerinden dolayı bu süreçte baya bir masrafım oldu. Çünkü elektrik hattı sık sık sorun yaratıyordu. Elektrik kesilmesi yoktu. Fakat elektrik voltaj değerleri sürekli değişiyordu. Ne yapayım derken akım korumalı priz ile tanıştım. Almaya karar verdim. Odamda bir tane priz olması nedeniyle de akım korumalı grup priz almaya karar verdim.

Sanırım doğru karar verdim. Yaklaşık 7 aydır kullanıyorum. Elektrikteki sorun devam ediyor ama ben artık etkilenmiyorum. En azından voltaj yükselmelerinden. Şunu da ekleyeyim. Cihazlar düşük voltajdan çok fazla zarar görmüyor. Ama yüksek voltaj cihazın ölümüne kadar gidebiliyor. Akım korumalı prizler de sadece yüksek voltajlara karşı işe yaradığı için tam ihtiyacım olan cihazdı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.