GPT-4o Tüm Kullanıcıların Erişimine Açıldı

OpenAI GPT-4o

OpenAI şirketi GPT-4o yapay zeka modellerini tüm kullanıcılara ücretsiz olarak sunmaya başladı. Metin, ses ve görüntüler de işlenebilir durumda.

GPT-4o Tüm Kullanıcılara Ücretsiz Açıldı

OpenAI GPT-4o yapay zeka modelinin artık X (Twitter) aracılığıyla tüm kullanıcılara ücretsiz olarak sunulduğu duyuruldu. GPT-4o yapay zeka dünyasında önemli özelliklerle birlikte geliyor. Bunlar şablonlar ses, metin ve görseller olabilir.

Dolayısıyla sadece metinle sınırlı kalmıyor, kamera komutlarını ve görsellerini de anlayıp yanıt verebiliyor. Siri gibi gerçek zamanlı sohbet de mümkün.

OpenAI yalnızca GPT-4o’yu tanıtmakla kalmadı, aynı zamanda ChatGPT adlı bir masaüstü uygulamasını da yayınladı. ChatGPT artık yalnızca tarayıcınızda değil masaüstünüzde de ücretsiz olarak kullanılabilir. Masaüstü uygulamasını kullanarak yazdığınız sayıları kontrol edebilir, görselleri yorumlayabilir ve saati yorumlayabilirsiniz.

Ücretsiz Ancak Premium Kullanıcılara Ek Avantajlar Var

GPT-4o herkes için ücretsiz olsa da premium kullanıcılara bazı ek avantajlar da sunuluyor. Ücretsiz kullanıcılar yeni özelliklerden yararlanacak ancak premium kullanıcıların günde 5 ek istekte bulunmalarına izin verilecek. Bu daha fazla kullanım gerektiren görevlerde işe yarar.

Bu yeni model, sesinizin yanı sıra kamera görüntülerine de yorum yapmanıza olanak tanıyor. Örneğin bir denkleminiz var mı? Kameranızı açın ve ChatGPT’ye gösterin, size adım adım çözümler gösterelim. Ayrıca ruh halinizi kontrol edebilir ve daha fazla kişisel farkındalığa olanak sağlayabilir. Gerçek zamanlı sohbet, cümlenin bitmesini beklemenize gerek kalmadan gerçek zamanlı olarak etkileşim kurmanıza olanak tanır.

GPT-4o Yeniklerinden Birisi de Gerçek Çeviri

Diğer bir özellik ise gerçek çeviridir. İtalyanca konuşuyorsanız, ChatGPT bunu anında İngilizce’ye çevirebilir (veya tam tersi). Bu özellikler uluslararası iletişimi kolaylaştıracaktır. Ayrıca farklı sesleri ve şarkı söyleme becerileri sayesinde güçlü ve duygusal bir sesle iletişim kurabilmektedir.

GPT-4o Masaüstü Uygulaması İndir

Ücretsiz OpenAI GPT-4o IP modelinin masaüstü uygulamasını uygulama merkezinden indirebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir