GoPro HERO6 Black İncelemesi

En güçlü aksiyon kameralardan birisi olan GoPro HERO6 Black incelemesi sizlerle. Kameranın tüm detayları ve güncel satış fiyatı incelememizde.

GoPro HERO6 Black Teknik Özellikleri

Dış görünüm olarak kameranın bir önceki model olan HERO5 Black‘ten pek farkı yok. Neredeyse birebir ölçüler ve görünümle gelen kamera donanımsal olarak birçok yenilik sunuyor.

Arka kısımda yine 2 inç boyutlu bir ekranla gelen aksiyon kamerası ekran kalitesi olarak diğer modele kıyasla daha da geliştirilmiş. Ayrıca dokunmatik hassasiyeti de yine önceki modele göre daha başarılı. Tasarım olarak kameranın herhangi bir aksesuara ihtiyaç duymadan 10 metreye kadar toza ve suya dayanıklı olması da önemli bir artı. GoPro HERO6 Black modelinde tabi ki yine USB Type-C arabirimi mevcut.

Donanım tarafında ilk göze çarpan iyileştirme elbette 4K çözünürlükte 60 FPS kayıt imkanı. Daha önce 30 FPS olan destek şimdi 60 FPS ile çok daha akıcı 4K videolar çekebilmeye imkan sağlıyor. Ayrıca 1.080p Full HD çözünürlükte 240 FPS slow motion videolar da kaydedilebiliyor. Videolarda oluşan titreşimlerin de OIS özelliği ile olabildiğince minimuma indirildiğini belirtelim.

GoPro HERO6 Black modelinin batarya kapasitesi Hero5 Black modeli ile aynı. Dolayısıyla pil ömrü tarafında da çok bir değişiklik bulunmuyor. 1.080p 30 FPS videolar kaydederken yaklaşık 1 saat 45 dakikalık bir pil ömrü, 4K 60 FPS kayıtta ise 50 dakikalık bir pil ömrü sunuluyor.

Yazılım tarafında Android ve iOS’de yer alan uygulama birçok işlevi akıllı telefon üzerinden yapabilmeye olanak sağlıyor. Ancak Türkçe dil desteğinin olmaması önemli bir dezavantaj.

GoPro HERO6 Black Artıları

Suya dayanıklı tasarım

Geniş açı ile 4K 60 FPS’e kadar kaliteli video kaydı

Başarılı dahili mikrofon

GoPro HERO6 Black Eksileri

Türkçe dil desteği olmaması

GoPro HERO6 Black Fiyatı

Aksiyon kamerasının güncel satış fiyatı 2.699 TL

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.