Aksiyon kamerası pazarının lider ismi GoPro, Hero 5 serisi yeni modellerini tanıttı. GoPro Hero 5 Black ve GoPro Hero 5 Session modellerinin tüm detayları, çıkış tarihleri ve satış fiyatları haberimizde.

gopro-hero-5

Aksiyon kamerası dendiğinde ilk akla gelen aile olan GoPro’nun merakla beklenen yeni modeli tanıtıldı. GoPro Hero 5 ile birlikte piyasaya iki model duyurulmuş oldu. GoPro Hero 5 Black ve GoPro Hero 5 Session.

GoPro Hero 5 Black Özellikleri

2 inç büyüklüğünde dokunmatik ekran ile gelen GoPro Hero 5 Black, RAW formatında fotoğraf çekebilecek olan 12 megapiksel çözünürlüğünde kameraya sahip.

1080p çözünürlüğünde maksimum 120 FPS‘e ulaşan GoPro Hero 5, 4K 30 FPS video kaydı yapabiliyor.

GoPro Hero 5 Black’in en büyük avantajı ise suya karşı dayanıklı olması. Artık suya karşı dayanıklı kılıflarla GoPro kullanmayabilirsiniz.

10 metreye kadar suya karşı dayanıklı olan GoPro Hero 5, dahili GPS ve sesle kontrol özellikleriyle de donatılmış. Şimdilik 7 dilin desteklendiği sesli kontrol, önümüzdeki dönemlerde daha fazla dil desteğiyle de güncellenecek.

GoPro Hero 5 Black Çıkış Tarihi ve Fiyatı

GoPro Hero 5 Black 2 Ekim’de satışa sunulacak ve fiyatı 399 dolar olacak.

GoPro Hero 5 Session Özellikleri

Black ile benzer özelliklere sahip olan Hero 5 Session, 12 değil de 10 megapiksel fotoğraf çekimi yapabiliyor. Yine 4K çekim yeteneğine sahip olan cihaz, Black gibi suya karşı dayanıklı ve sesli komutları da destekliyor.

GoPro Hero 5 Session Çıkış Tarihi ve Fiyatı

GoPro Hero 5 Session’ın fiyatı ise 299 dolar olacak. Bu cihaz de 2 Ekim’de satışa sunulacak.