GoPro Hero 12 Black Tanıtıldı

GoPro Hero 12 Black

ABD‘li GoPro şirketi en yeni aksiyon kamerası Hero 12 Black modelini resmi olarak tanıttı.

GoPro Hero 12 Black Teknik Özellikleri

GoPro firması en yeni aksiyon kamerası Hero 12 Black’e resmiyet kazandırdı. Her ne kadar önceki versiyonu GoPro Hero 11 Black ile kıyaslandığında küçük iyileştirmeler olsa da en çok öne çıkan şey çok daha iyileştirilmiş batarya ömrü. GoPro Hero 12 Black 2 kata kadar iyileştirilmiş pil ömrü sunuyor. Bluetooth desteği gibi birçok özelliği de beraberinde getiren bu yeni aksiyon kamerası oldukça dikkat çekiyor.

5.3K Çözünürlükte 60 FPS’de Tek Şarjla 70 DK Çekim Yapabiliyor

GoPro Hero 12 Black 5.3K çözünürlüğünde ve 60 fps’de tek şarjla 70 dakika çekim yapabilirken önceki cihaz Hero 11 Black en fazla 35 dakika kayıt yapabiliyor. GoPro şirketi kameraya daha büyük bir pil sığdırarak gerçekleştirildiğini düşünebilirsiniz ancak işler tam da böyle değil. Pil hala 1.720 mAh. Bu nedenle GoPro firmasının bunun yerine pil tüketiminde bazı önemli iyileştirmelerle tasarrufa gittiğini ortaya koyuyor.

5.3K Çözünürlük ve 60 FPS’de 1.5 Saat Çekim Süresi Sunuluyor

5.3K ve 30 fps çekim yaparsanız kamera size 1.5 saate yakın bir süre tanıyor. 1.080p ve 30 fps’de ise bu süre 2.5 saatin üzerine çıkıyor. Ayrıca 5.3K 60 fps, 4K 120 fps ve 2.7K 240 fps gibi alternatiflerin de sunulduğunun altını çizelim.

Tüm bunların yanında bu aksiyon kamerası ile ilgili dikkat çeken bir yenilik daha geliyor Bluetooth desteği. Bu özellik Bluetooth kulaklıklar aracılığı ile aynı anda ses kaydedebileceğiniz anlamına geliyor. Bu nedenle de aksiyon kamerasındaki en büyük eklentilerden birisi.

Yeni Aksiyon Kamerasında Max Lens Mod 2.0 Mevcut

Bir diğer yenilik de Max Lens Mod 2.0. Bu özellik görüş alanını 4K 60 fps için 156 dereceden GoPro’ya göre pazar lideri 177 dereceye çıkarıyor. HDR video ve fotoğraflar için de destek sunuluyor. Videolardan 27 MP fotoğraf ve 24.7 MP fotoğraf çekebilirsiniz ve önceki versiyon gibi Hero 12 de 10 m’ye (33 ft) kadar suya dayanabiliyor.

HyperSmooth 6.0 + AutoBoost İle Video Sabitleme Teknolojisi

GoPro Hero 12 Black Emmy Ödüllü HyperSmooth 6.0 ve AutoBoost ile video sabitlemeyi kullanıyor. Bu sayede aksiyon esnasını kayıt alırken ne kadar sarsılırsa sarsılsın ortaya sarsılmamış bir video ortaya koyuyor. Ayrıca mümkün olan en geniş çekimler de elde edilmiş oluyor. Yerleşik Ufuk Kilidi kameranız tam 360 derece döndüğünde bile ufuk seviyesini koruyor (sadece 2.7K 240 fps ve 1.080p 240 fps’de mevcut).

Soğuk Hava Şartlarına Önceki Modelden Daha İyi Dayanabiliyor

Ayrıca GoPro yetkilileri pil ile ilgili “Gelişmiş teknolojiyi kullanan uzun ömürlü Enduro Şarj Edilebilir Pil soğuk havalarda performansı önceki GoPro kameralara ve pillere göre daha da artırmaktadır” açıklamasını yaptı. Yani bu GoPro Hero 12 Black’in soğuk hava şartlarına önceki modellerden daha iyi dayanacağı anlamına geliyor. Ayrıca yeni GoPro 10-bit renk kullanıyor. 10-bit renk gelişmiş renk derinliği, daha yumuşak geçişler ve daha fazla gerçekçilik sağlıyor.

GoPro Hero 12 Black Çıkış Tarihi

Birçok yenilik sunan aksiyon kamerasının çıkış tarihi 13 Eylül. Su geçirmez Bluetooth deklanşör uzaktan kumandası ise Ekim ayında satışa çıkacak.

GoPro Hero 12 Black Fiyatı

GoPro Hero 12 Black resmi sitesi olan www.gopro.com‘da 399 dolar fiyat etiketi ile ön siparişe açıldı. Max Lens Mod 2.0’yi ise 99 dolar karşılığında satın alabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir