Google, Android One model akıllı telefonlarının beklenen ilgiyi görmemesi üzerine 50 dolarlık yeni bir Android One akıllı telefonunu piyasaya çıkarma kararı aldı.

google

Android One model akıllı telefonlar, Google’ın yeterli özelliklerdeki akıllı telefonları makul fiyatlarla kullanıcıya sunma politikasının ürünleriydi. Ancak Google’ın bu girişimi istenilen şekilde sonuçlanmamış ve şirket yeni bir hamle yapmak zorunda kalmıştı.

50 Dolara Akıllı Telefon

Google, planlarında bir değişikliğe giderek oldukça ucuz bir Android One akıllı telefonu çıkarmayı amaçlıyor. Şirket yetkililerinden Rajan Anandan tarafından yapılan açıklayama göre Google’ın yeni akıllı telefonu sadece 50 dolarlık bir fiyatla gelecek.

Açıklamanın devamında Google’ın 50 dolarlık Android One telefonunu önümüzdeki birkaç hafta içinde duyuracağı söylendi. Ucuz fiyatının yanı sıra yeni telefonunda bulunacak internetsiz YouTube ve yeni versiyon Google Maps gibi uygulamalarla Google, kullanıcıların beğenisini kazanmayı hedefliyor.

50 Dolarlık Android One akıllı telefonunun Android M işletim sistemi ile geleceği tahmin ediliyor. Önümüzdeki haftalarda yapılacak resmi duyuru ile bütçe dostu telefonun çıkış tarihini ve hangi ülkelerde piyasaya sürüleceğini öğreneceğiz.