okey oyna

Google Reklam Fiyatları Neye Göre Belirlenir?

Google reklam fiyatları bütünüyle sonuç odaklı bir sistemi vardır. Reklamlarınızın gösterimi için hiçbir para ödemezsiniz.

Lakin ziyaretçi işinizin reklamlarını tıklayıp web sitenize misafir olması taktirde ücretlendirilir. Bu fiyatlandırma sistemi en çok tercih edilen seçenektir.

Tıklama Başına Ücretlendirme (CPC: Cost Per Click):

Bu sistemde reklamın her dokunması bir birim ücrettir. Belirli bir günlük ücret belirlenir. Örneğin günlük ücret 10 TL. Ayrıca, dokunma ücreti belirlenir. Örneğin 5 kuruş. Reklam gösteren reklam ile ilgili kriterler belirlenir. Reklamın gösterileceği zaman, saat, yer, hedef kişiler vb. daha sonra reklam yayıma girer ve her tıklanma 5 kuruş olarak devam edecek şekilde ilerler. 10 TL lik bütçe bitene kadar reklam yayımda devam eder, 10 TL limit bittiği taktirde sonra reklam yayımdan kaldırılır.

İzleme Başına Ücretlendirme (CPU: Cust Per Mıle / Thousand Impressıon):

Buna göre Reklam Fiyatları izlenme sayısına göre belirlenir. Buna göre reklamın olduğu sayfa ya da sitede 1.100 kez izlendiğinde bu 1 rakam sayılır bu rakam ile Ücretlendirme yapılır.

Hareket Başına Fiyatlandırma (CPL: Cost par Lead/Cost per Actıon):

Bu reklam sisteminde tıklama veya izlenme sayısına göre değil, reklam veren kişinin belirlediği faaliyetlerince fiyatlandırılıyor. Yani fiyatlandırma reklam veren kişi ya da şirketin örnek olarak üyelik vermesi ile belirlenmek de. Bu halde yapılan reklamlar için kontrol reklam veren kişi veya kişilerde oluyor.

Satın Almaya göre Fiyatlandırma (CPA: Cost Per Acqusıtion):

Bu sistemde isminden anlaşılacağı gibi reklamı yapılan ürün ya da hizmetin satın alınmasıyla fiyatlandırma yapılmaktadır. Reklam aracılığı ile ulaşılan siteden satın alma işlemi, afiş doldurmak, belge yükleme veya para aktarma etmek gibi işlemler yapıldıktan sonra para yansıtılır.

 4.003 defa okundu

3 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir