Google Fi Geliyor

Google 3 yıl önce Project Fi adını verdiği ilginç bir proje ile karşımıza çıkmıştı. Google’ın Project Fi projesini revize ederek Google Fi olarak adlandıracağı gün yüzüne çıkarıldı.

Google Fi Nedir?

Google’ın 2015 yılında başlattığı Project Fi isimli bağlantı teknolojisi ile kullanıcılara kesintisiz ve sürekli bir internet bağlantısı sağlayacağı vaat edilmişti.

Bilmeyenler için kısaca bahsedecek olursak Project Fi, telefondan, bilgisayardan veya tabletten sürekli olarak hızlı internet kullanımını sağlayan bir proje olarak tanıtılmıştı. Google‘dan satın alınacak internet paketi ile internete bağlanılan cihazda kesintisiz ve sürekli bir internet kullanımı sağlanıyordu.

Google‘ın ABD genelinde bulunan birçok Wi-Fi noktası ile yukarıda bahsettiğimiz gibi kullanıcıların sürekli hızlı internet kullanımına imkan tanınıyor. Böylece kullanıcılar nerede bulunursa bulunsun her yerden internete kolayca erişim sağlayabilecekti.

Sürekli Hızlı İnternet sloganı ile yola çıkan Google paylaşılan raporlarla bu projenin adının Google Fi olarak değiştirileceği ortaya çıktı.

9to5Google tarafından tespit edilen bilgiye göre firmanın Project Fi‘nin adını Google Fi olarak değiştirileceği ortaya çıkarıldı. Ayrıca söz konusu bu hizmetin logosunu da değiştiren Google’ın internet servisini tamamen revize edeceği de konuşuluyor.

Henüz firma tarafından resmi bir açıklama olmasa da Google’ın bu hamle ile önümüzdeki dönemlerde köklü bir değişikliğe gitmesi bekleniyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.