okey oyna

Google Daydream VR Tanıtıldı

Teknoloji dünyasının en önemli etkinliklerinden olan Google I/O 2016‘da Daydream ile yeni sanal gerçeklik platformu duyuruldu. Google Daydream ile ilgili tüm detaylar haberimizde.

google-daydream

Google I/O 2016 etkinliğinde bir süredir konuşulan sanal gerçeklik gözlüğünü Daydream ismiyle resmen tanıttı.

Google Cardboard’a kıyasla çok daha gelişmiş bir sanal gerçeklik deneyimi sunacak olan Daydream, Google’ın en son Android sürümü içinde konumlandırılan VR Modu sayesinde yepyeni bir deneyim sunacak.

Neredeyse tüm akıllı telefonlar ile çalışan Google Cardboard’un aksine üzerinde bulundurduğu özel sensörler ve ekranlar nedeniyle sadece yeni akıllı telefonlar ile çalışacak olan Daydream, Android N sonrası birçok cihaz ile çalışabilecek.

VR Modu ile uygulamaların kullanılması için özel bir arayüz sunan Daydream için ayrıca YouTube, Street View, Google Play Store Filmler ve Fotoğraflar’a ek olarak Ubisoft ve Electronic Arts gibi oyun şirketleri de Daydream moduna özel uygulamalar geliştirmiş.

Daydream kullanmak için yeni nesil bir akıllı telefona ek olarak Google’ın bugün görücüye çıkarttığı yeni VR setine ihtiyaç duyuluyor.

Bu sete dair çok fazla detay verilmezken standart bir sanal gerçeklik gözlüğünü andıran başlık ve kontrolcüsüne ait bir render görüntüsü paylaşıldı.

google-daydream-vr

Akıllara Samsung Gear VR cihazını getiren Google Daydream, Gear VR karşısında dişli bir rakip olacak gibi gözüküyor.

Bu sonbaharda satışa çıkacak olan Daydream, Google Cardboard içinse büyük ihtimalle son olmayacak. Zira daha geçtiğimiz günlerde iOS için YouTube uygulamasını güncelleyen Google, Cardboard’a destek vermesiyle bu ihtimali güçlendirdi.

Okey Oyna
 222 defa okundu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir