Giydirme oyunları çok eskilerden bu yana değişmeden gelen ve özellikle kız çocukları tarafından beğenilerek oynanan oyunlardan biridir.
Bebeklerin kız çocukları için vazgeçilmez olduğu herkes tarafından bilinmekte ve değişen teknolojiler ile birlikte kız çocukları vazgeçilmezleri olan bebekler ile birlikte bilgisayar başında vakit geçirmektedirler. Hayatın çeşitli alanlarından kesitler ile birlikte bebekleri giydirmek amacı ile oynanan bebek giydirme oyunları her geçen zaman içerisinde kendisini yenileyerek ve oyun çeşitliliğini arttırarak ilerlemektedir.

İnternetin tehlikeleri amaçlarından uzak güvenli bir çerçeve içerisinde farklı ve güzel eğlenceler sağlayarak kız çocuklarının güzel vakit geçirmesine olanak sağlayan giydirme oyunları senenin moda kıyafetleri ve moda renkleri ile birlikte çocuklara kendi trendlerini yaratma fırsatı vermektedir. Çeşitli kategorilere ayrılarak birçok yaş grubundan kişiye hitap edebilme özelliği ile birlikte tercih edilme sayısını hızla arttıran giydirme oyunları gelen talepleri de inceleyerek daha iyisi olma konusunda yoluna devam etmektedir.

Giydirme oyunları entel kız giydir, güzel kıyafetler, reklam kızı, köşk prensesi giydir, küçük okullu, rüya kızı giydir, dansöz giydir, sahil kızı giydir, şirin kız giydirme, dünyalar kraliçesi, hamile kadın giydir, 2013 yaz modası, buluşma için giydir, okul kızı giydir, kırda giydir, mutlu aile giydirme, hafta sonu kıyafet giydirme, dalış kıyafeti giydirme ve niceleri gibi birçok güzel oyuna sahip olmakla birlikte her geçen kendisine yenisini katmaktadır.

Çocukları eğlendirdiği kadar birçok hayat alanı hakkında bilgi veren ve çocukların hoşuna giden kıyafetlerin birbiri ile uyumu söz konusunda hayal gücünü geliştirmesini sağlayan bir oyun olan giydirme oyunları güvenli, eğlenceli ve öğretici olması nedeni ile hem çocukların severek oynadığı hem de ailelerinin içinin rahat ettiği bir oyun olması sebebi ile sıkça tercih edilmektedir.