Samsung’un amiral gemisi Galaxy S5 ile yapılan testlerde telefonun bataryası Ultra Güç Tasarrufu Modu’nda tam bir hafta boyunca dayanabildi.

Güney Koreli teknoloji üreticisi Samsung’un amiral gemisi olarak tanımlanan akıllı telefonu Galaxy S5 büyük bir teste tabii tutuldu. Samsung tarafından yayınlanan bir videoda akıllı telefonun bataryasının gücüne vurgu yapılarak, Galaxy S5’in Ultra Güç Tasarrufu Modu’nda tam bir hafta boyunca kullanılabildiği açıklandı.

Video’da Amerika Birleşik Devletleri’ni bir uçtan diğer uca araba ile geçmeye çalışan iki kişinin maceraları yer alırken, %100 dolu bir bataryaya sahip Galaxy S5’i Ultra Güç Tasarrufu Modu’nda 1 hafta kullanabildikleri gösterildi. Bu 7 günlük süre içerisinde 86 mesaj gönderildi, 119 fotoğraf çekildi, 4 dakikalık bir video çekildi ve 16 dakikanın üzerinde bir süre telefonda konuşuldu.

Videoyu Youtube üzerinden izlemek için buraya tıklayınız.

Ultra Güç Tasarrufu Modu nedir?

Samsung’un Galaxy S5 ile birlikte tanıttığı Ultra Güç Tasarrufu Modu cihazın Süper Amoled ekranını siyah beyaz yapıyor ve şebeke hariç tüm bağlantıları kapatıyor. Mod açıkken arama yapabiliyor, SMS gönderebiliyor ya da isteğe bağlı olarak internete girebiliyorsunuz ancak bunları siyah beyaz ekran üzerinde yapmanız gerekiyor.