okey oyna

Galaxy Note 8 ve Galaxy S8 Plus Karşılaştırması

Samsung Galaxy Note 8 ve Galaxy S8 Plus karşılaştırması sizlerle. Akıllı telefonların tüm detayları karşılaştırmamızda.

Samsung Galaxy Note 8, 23 Ağustos’ta düzenlenen Unpacked etkinliğinde resmi olarak tanıtıldı. Uzun zamandır merakla beklenen Galaxy Note 8, Galaxy S8 ailesi ile benzer tasarım çizgilerine sahip. Peki Galaxy Note 8 Galaxy S8+ arasındaki farklar neler?

Samsung’un tanıttığı yeni amiral gemisi Galaxy Note 8, yepyeni özellikler ve yepyeni bir tasarımla karşımıza çıktı. Galaxy Note 7 ile oldukça kötü günler geçiren Samsung, Galaxy Note 8 ile bu kötü günleri unutmak istiyor.

Her 2 modelde de Samsung’un yeni tasarım anlayışı hakim. Çerçevesiz tasarım ve yenilenen ekran oranı ile büyük ekranları daha da kullanışlı hale getiren Samsung, Galaxy S8+ modelinde 6,2 inç büyüklüğünde QHD+ ekrana yer verirken Galaxy Note 8 modelinde ise 6,3 inç büyüklüğünde QHD+ ekran kullandı.

Ekran kasa oranında Galaxy S8 Plus yüzde 84 iken Galaxy Note 8’de bu oran yüzde 82,2 olarak karşımıza çıktı. Ayrıca her 2 modelde de Gorilla Glass 5 camlara yer verilmiş.

Her 2 modelde de Exynos 8895 işlemcisi bulunuyor. Galaxy Note 8’de farklı olarak 6 GB RAM mevcut. Galaxy S8 Plus modelinde 4 GB RAM bulunuyor. Depolama tarafında yine her 2 cihazda da 64 GB hafıza yer alırken Galaxy S8 Plus 3.500 mAh batarya kapasitesine, Galaxy Note 8 ise 3.300 mAh bataryaya sahip.

Samsung Galaxy Note 8 için ön siparişler 24 Ağustos ile 18 Eylül tarihleri arasında gerçekleştirilecekken, akıllı telefonun fiyatı 4.999 TL olarak açıklandı. Ek olarak ön siparişle birlikte 500 TL değerinde aksesuar hediye kuponu verilecek. 19 Eylül ile 6 Ekim tarihleri arasında ise 300 TL aksesuar hediye kuponu alınabilecek. Akıllı telefon 18 Eylül’den itibaren satışa çıkacak.

 417 defa okundu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir