Galaxy Note 7 ve Note FE Karşılaştırması

Samsung Galaxy Note 7 ve Note FE karşılaştırması sizlerle. Akıllı telefonların tüm detayları karşılaştırmamızda.

Yaşadığı talihsiz olayların ardından Galaxy Note 7‘yi yenileyen Samsung, yeni akıllı telefonunu tekrar satışa sunmaya hazırlanıyor.

Galaxy Note 7 ile Galaxy Note Fan Edition arasındaki farkları merak ediyorsanız bu konu merakınızı fazlasıyla giderecek.

Merakla beklenen yeni Galaxy Note 7, piyasadan kaldırılan Note 7 modelinde bulunmayan birkaç özelliği ile satışa sunulacak.

Note 7 ile kullanıcıların huzuruna güçlü Snapdragon 820 işlemcisi ile çıkan Samsung, yeni Note 7’de ise işlemcisinde değişikliğe giderek yeni nesil Snapdragon 821 işlemcisi ile bizleri karşılayacak.

Snapdragon 821 işlemcisi ile kullanıcılara yüzde 10’luk bir performans artışı sunacak olan Samsung, hem yüksek hız ile kullanıcıları memnun edecek, hem de yüksek pil tasarrufu ile kullanıcıların yüzünü güldürecek.

Arızalı bataryası ile bir süre teknoloji gündemini meşgul eden teknoloji devi, Note 7’de kullandığı 3.500 mAh’lik bataryada önemli bir değişikliğe giderek, daha güvenli bir bataryayı kullanıcılara sunmaya hazırlanıyor.

Toplatılan Note 7’ye göre daha az bir batarya boyutu sunacak olan Samsung, bu bataryanın güvenliği konusunda sıkı güvenlik önlemleri alarak 3.200 mAh’lik bir batarya ile Note 7’yi yeniden satışa çıkaracak.

Samsung’un artık pillerinin güvenliğini en üst seviyede tutması için başlatmış olduğu 8 aşamalı güvenlik önlemlerinden geçen bu yeni bataryanın güvenliği konusunda Samsung oldukça iddialı bir duruş sergiliyor.

Galaxy Note FE‘nin en dikkat çeken özelliği ise, Samsung’un yeni sanal asistanı Bixby‘i bünyesinde barındırıyor olması.

İlk olarak Galaxy S8 ve S8 Plus ile sunulan sanal asistan Bixby, şimdi de Galaxy Note FE ile kullanıcılara tekrar sunuldu. Fakat Galaxy Note FE’de sanal asistan tuşu bulunmayacak. Bunun yerine farklı bir yazılım geliştiren Samsung, bu sanal asistanın kullanılmasına imkan sağlayacak.

Galaxy S8 ve S8 Plus’da olduğu gibi temiz bir görünüme sahip olan yeni amiral gemisinin üst tarafında yer alan Samsung yazısının kaldırıldığını görmekteyiz. Bu detay ise yeni akıllı telefona çerçevesiz bir görünüm kazandırmış.

Kaldırılan Samsung yazısının yerine akıllı telefon arka panelinin üzerinde Galaxy Note Fan Edition yazısı bulunuyor. Galaxy Note 7 ile kıyasladığımız da ise yeni Galaxy Note 7’de basit görsel iyileştirmelerin meydana geldiği açık ve net.

Yenilenen Note FE, Samsung Galaxy S8 ve S8 Plus ile birlikte sunulan Samsung Experience arayüzünü de bulunduruyor. Samsung’un bu sene sunduğu birçok yeniliği de Note FE’ye entegre eden yetkililer, yeniledikleri akıllı telefon ile yeniden kullanıcıların gönlünü fethetmeyi planlıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir