Halı saha maçları ve takip ettiğiniz ligler sizin için yeterli değil mi? Ya da dışarı çıkıp futbol oynamak size zor mu geliyor? Evde de oturduğunuz yerden dahi futbol derdindeyseniz futbol severler için çok sayıda nefis oyun seçenekleri var. Artık öyle kaliteli futbol oyunları var ki oynarken kendinizi dev bir futbol sahasının ortasındaymış gibi hissedebilirsiniz. Lig heyecanını televizyondan değil, daha yakından yaşayabilirsiniz. Dünya takımlarının en parlak oyuncuları artık sizin yönetiminizde.

FIFA futbol oyunlarının en iyisi olarak nitelendirilebilir bir oyun. İstediğiniz lige transfer olup istediğiniz karakter ile top koşturma şansınız var. FIFA görsellik açısından diğer futbol oyunlarından daha başarılı. Futbolcu yüzleri ve mimiklerine dikkat ederseniz birebir uyum var. Çok başarılı çizimler yapılmış. Ayrıca FIFA, dünyanın en iyi oyunu seçilerek başarısını kanıtlamış bir konumda. Her yeni sürümde açıklarını kapatarak profesyonelliğini artırmaya devam ediyor. Oynayanlara ise büyük keyif veriyor.

Yeni nesil sayılabilecek bir oyun ise PES. O da son yıllarda özellikle Türkiye’deki kullanıcı sayısını oldukça fazla artıran futbol oyunlarından biri. PES’in ise tercih edilmesinin önemli sebeplerinden bir tanesi kullanım kolaylığı. Kamera açıları da oldukça başarılı. Ancak karakterlerin yüzlerini dikkatle incedediğimizde gerçekleriyle pek uyumlu olduğunu söylemek doğru olmaz.

Takım futbolundan ziyade tekil pratik yapmak isteyen futbol severler için ise penaltı çekebilecekleri oyunlar mevcut. Sadece penaltı değil frikik çekebileceğiniz oyunlarda var. Bunlar, internet üzerinden tercih edilen kısa süreli oyunlar ve küçük yaştakilere hitap ettiğini söyleyebiliriz.

Hava şartları, mekan gibi sorunlara takılmadan koltuğunuzdan futbolun keyfine varmak derdindeyseniz hoşunuza gidebilecek ve sizi müdavimi yapmayı başaracak futbol oyunları mutlaka vardır. Deneyerek hangisini tercih edeceğinizi bulmak size kalmış.