Firefox OS Giyilebilir Cihazlara Geliyor

Mozilla‘nın geliştirdiği mobil işletim sistemi Firefox OS başarılarını sürdürüyor. Açıklamalara göre çok yakında Firefox OS ile çalışan akıllı saatler çıkabilir.

firefox-os

Mobil dünyanın belişimi ile birlikte pek çok marka, akıllı telefonlara yönelik çalışmalar yürütmeye veya yürütülen çalışmalarını geliştirmeye başladılar.

Firefox internet tarayıcısı ile tanıdığımız Mozilla Vakfı‘da, Firefox OS adlı işletim sistemini, Android, iOS ve Windows Phone ile rekabet edecek düzeyde geliştirmeye devam ediyor.

Daha önce birkaç Çin’li marka ve Güney Kore’li büyük markalardan biri olan LG‘nin de cihazlarında kullandığı Firefox OS, artık sadece telefonlarda çalışan bir işletim sistemi olmadığını kanıtlıyor.

CES 2015‘te de Japon teknoloji devi Panasonic‘in televizyonlarında yer bulan Firefox OS, çok yakında giyilebilir cihazlara, daha doğrusu akıllı saatlere gelecek.

Mozilla Vakfı yöneticilerinden biri tarafından yapılan açıklamada, Firefox OS işletim sisteminin çok yakında akıllı saatlerde de olabileceği söylendi.

Mobile World Congress 2015 etkinliği akıllara gelirken, Mozilla Vakfı cephesinden detaylı bir açıklama gelmedi.

Fakat iddialar doğru ise, Firefox OS ile çalışan akıllı saatler, Android, iOS ve Windows Phone ile çalışan cihazlar ile kullanılabilecek. Bu şekilde mobilde Firefox OS kullanmayanlar için Firefox OS teşvik edilecek.

Firefox OS’li akıllı saatler hakkında, halen sınırlı miktarda bilgi bulunuyor. Ancak Firefox OS’in kısa süredeki gelişimi, küçümsenemeyecek boyutta ve akıllı saatler ile birlikte Firefox OS’in Blackberry’i de geçerek, Dünya’nın en büyük dördüncü işletim sistemi olması bekleniyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.