Firefox OS Büyümeye Devam Ediyor

Mozilla’nın mobil cihazlar için geliştirdiği Firefox OS işletim sistemi büyümeye ve yayılmaya devam ediyor. İşte Firefox OS ile çalışan cihazların satılacağı yeni ülkeler.

Firefox isimli web tarayıcısı ile tanınan Mozilla’nın geçtiğimiz yıllarda tanıttığı mobil işletim sistemi Firefox OS, büyümeye devam ediyor. Genelde düşük fiyat etiketine sahip giriş seviyesi akıllı telefonlarda kullanılan bu işletim sistemine sahip telefonlar artık Avrupa, Güney Amerika ve Hindistan’da daha çok satılacak.

Avrupa’da İtalya, Almanya, Yunanistan gibi ülkelerin yanı sıra Hırvatistan, Çek Cumhuriyet, Karadağ ve Makedonya’da da satışa çıkacak olan Firefox OS ile çalışan akıllı telefonlar Güney Amerika ve Hindistan’da da kendilerine pazar payı edinmeye çalışacaklar.

firefox-os-1

Hindistan’a 100 TL’ye telefon!

Mozilla özellikle Hindistan’da oldukça iddialı gözüküyor. Sadece Hindistan içerisinde 20 farklı operatör ile anlaşma imzalayan Mozilla, Firefox OS ile çalışan akıllı telefonları 50 doların altında fiyattan satışa çıkartacak. Şirketin 25 dolarlık akıllı telefonu ise hala daha geliştirilme aşamasında.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.